Domov FUTBAL VIDEO: Hamšík s míľnikom ale bez titulu

VIDEO: Hamšík s míľnikom ale bez titulu

Slovenský futbalista Marek Hamšík dosiahol minulú sobotu významnú métu, dal v talianskej Serii A už svoj stý gól. V zápase jeho Neapola s FC Turín sa však zrodila remíza, ktorá znamená, že Neapol prakticky stratil šancu na titul.

V 36. kole talianskej Serie A privítal SSC Neapol na svojom trávniku turínsky FC. Aby si Hamšíkov tím udržal šancu na ligový primát, musel zvíťaziť.

Náš reprezentant nastúpil do zápasu až v 69. minúte za stavu 1:1, no už o dve minúty neskôr poslal nádhernou strelou domácich do vedenia. Bol to jeho stý ligový gól a zaradil sa tak do slovenského Klubu ligových kanonierov.

Gól by vymenil za tri body

Žiaľ pre Hamšíkovcov, Turínu sa v závere zápasu podarilo vyrovnať, čím Neapol prakticky prišiel o šancu na titulu. Ten tak opäť získa Juventus Turín, ktorý má dve kolá pred koncom ligy na čele tabuľky 6-bodový náskok a o 16 gólov lepšie skóre ako Neapol.

„Teší ma gól, no bol by som radšej, keby znamenal tri body. Získali sme iba jeden a náš majstrovský sen sa rozplynul. Môj jubilejný gól venujem našim skvelým fanúšikom. Ďakujem im za skvelé povzbudzovanie,“ povedal Hamšík po stretnutí pre svoju webovú stránku.

Klub ligových kanonierov

Je tvorený slovenskými hráčmi, ktorí v ligových súťažiach dosiahli 100-gólovú hranicu. V klube je v súčasnosti 35 slovenských kanonierov, pričom len Hamšík a Hološko sa do neho dostali výlučne vďaka gólom dosiahnutým v zahraničných ligách. Hamšík zaznamenal všetkých sto gólov v drese SSC Neapol.

max, foto: SITA

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Basketbalistami roka 2021 Bálintová a Brodziansky

Anketa Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA) Basketbalista roka má za rok 2021 rovnakýc…