Domov INÉ Bojové športy VIDEO: Joshua si pripísal ďalšie KO a ostáva aj naďalej bez prehry

VIDEO: Joshua si pripísal ďalšie KO a ostáva aj naďalej bez prehry

Ani ruský boxer Alexander Povetkin nenašiel v ringu recept na skvelého Brita Anthonyho Joshuu. Hoci to bola pre vyzývateľa ešte len druhá prehra v profesionálnej kariére, zápas skončil skôr ako by si to Povetkin prial. Od tvrdých úderov jeho súpera ho musel „zachrániť“ až rozhodca.

Súboj superťažkej hmotnostnej kategórie medzi vyzývateľom Alexandrom Povetkinom a Anthonym Joshuom sa odohral pred vypredaným štadiónom vo Wembly. Osemdesiat tisíc fanúšikov sa však plnej porcie kôl nedočkalo.

12 kôl bolo pre Povetkina veľa

Povetkin zaútočil na Jushuu už v prvom kole a uštedril mu pár dobrých úderov. Britský šampión sa dokonca zakolísal, avšak aktívny vstup svojho súpera do duelu ustál a postupne prebral iniciatívu.

Vo štvrtom kole sa postupne dostal na koňa, aby to v siedmom kole všetko ukončil. Povetkin sa po dvoch presných úderoch Joshuu dostal do kolien avšak ešte sa postavil a v súboji pokračoval.

Značne dezorientovaného súpera však Brit zasypal ďalšími tvrdými, dobre mierenými údermi a rozhodca musel duel predčasne ukončiť. Pre Povetkina to bolo prvé technické KO v jeho kariére, počas 36 zápasov.

Chce skompletizovať zbierku

„Pár rokov dozadu by som takýto zápas nevyhral. Je to veľký tlak, pretože ma podporuje celá krajina. Energia priamo v ringu vrcholí a vy sa cítite pod tlakom.

Neklamem,“ priznal nervozitu Anthony Joshua, ktorý víťazstvom obhájil opasky organizácií WBA (Super), IBF, WBO a IBO. Do zbierky mu ešte chýba opasok organizácie WBC, o ktorý budú v decembri boxovať Deontay Wilder a Tyson Fury.

Víťaza duelu hodlá Joshua vyzvať, aby mal možnosť získať do zbierky aj tento opasok a potvrdiť tak svoju dominanciu v najťažšej váhovej kategórii tohto športu.

max, foto: SITA, video: youtube

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii Bojové športy
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Bojovník MMA dobodal svoje sestry, údajne mu to nariadila vyššia sila

Tridsaťjedenročný Irwin Rivera, ktorý je súčasťou seriálu zmiešaných bojových umení pod hl…