Domov FUTBAL VIDEO: Juventus má prvú trofej sezóny

Futbalisti úradujúceho talianskeho šampióna Juventusu Turín získali prvú trofej v sezóne 2020/21. Držiteľa talianskeho pohára SSC Neapol zdolali v boji o superpohár gólmi Cristiana Ronalda a Alvara Moratu 2:0.

Vzhľadom sa posunutý začiatok futbalových súťaží, sa v tejto sezóne o taliansky superpohár bojovalo až po novom roku. V Reggio Emilia sa minulý týždeň o prvú trofej sezóny pobili majstri Talianska s držiteľmi pohára.

Juve si to postrážil

Prvý polčas duelu o taliansky superpohár veľa vzruchu nepriniesol. Podstatné veci sa začali diať až po zmene strán. O prvý gól úradujúceho ligového šampióna sa postaral Cristiano Ronaldo, ktorý sa v 64. minúte dostal po rohovom kope v päťke k odrazenej lope a pohotovo ju poslal do siete.

Neapol mohol vyrovnať v 80. minúte, keď hlavný rozhodca po „porade“ s VAR nariadil pokutový kop. Ten ale taliansky zakončovateľ Lorenzo Insigne nepremenil, keď poslal loptu vedľa pravej žrde bránky súpera.

V nadstavenom čase bol blízko k vyrovnaniu Lozano, no jeho tvrdú tečovanú strelu zázračne vyrazil Szczesny. Z následnej rýchlej akcie udrel Morata a o držiteľovi superpohára bolo rozhodnuté. Juventus tak Neapolu oplatil minuloročnú prehru vo finále Pohára po penaltovom rozstrele.

Lobotka nehral

Futbalisti Juventusu Turín získali taliansky Superpohár rekordný deviatykrát. Vybojovali ho po ročnej prestávke, keďže naposledy sa z trofeje tešili hráči Lazia Rím. Tí ešte v roku 2019 zdolali práve futbalistov „starej dámy“ 3:1.

V drese Neapola čakal na lavičke pripravený aj slovenský reprezentant Stanislav Lobotka, do hry však nezasiahol. SSC doteraz získal domáci Superpohár dvakrát v histórii, naposledy v roku 2014.

max, TASR, foto: facebook/Juventus, video: youtube