Domov BASKETBAL VIDEO: Nádherné prekvapenie pre hráčov v bubline. Do zápasu ich uviedli ich blízki

VIDEO: Nádherné prekvapenie pre hráčov v bubline. Do zápasu ich uviedli ich blízki

Život v basketbalovej bubline v orlandskom Disney Worlde nie je zrovna med lízať. Hráči NBA sa musia na niekoľko týždňov či mesiacov zaobísť bez blízkosti svojich rodín a priateľov. Pred zápasom svojho tímu však vedenie Suns pripravilo pre svojich hráčov nádherné prekvapenie, pri ktorom sa emócie dali krájať.  

Podobne ako iné profesionálne športové súťaže aj najlepšia basketbalová liga na svete hľadala možnosť ako v súčasnej „koronasituácii“ dohrať aktuálny ročník.

S cieľom zabrániť nákaze hráčov, realizačných tímov a iných pracovníkov zabezpečujúcich konanie zápasov, vedenie NBA všetkých spomenutých sústredilo na jednom mieste, v areáli Disney World v Orlande.

Celý tento projekt dohrania sezóny dostal príznačný názov „bublina“. Všetci sú totiž izolovaní na jednom mieste bez možnosti stretávať sa s rodinami či priateľmi.

A hoci majú hráči v bubline všetko, na čo si len môžu pomyslieť, práve odlúčenie od ich blízkych je niečo, s čím sa vyrovnávajú ťažko.

Hráčov predstavili ich blízki

Tento problém sa aspoň čiastočne rozhodol vyriešiť tím Phoenix Suns, ktorý svojim hráčom pripravil emotívne prekvapenie.

Pred zápasom s Philadelphiou predstavili základnú päťku Suns ich rodinní príslušníci a blízki.

Deandrea Aytona uviedla jeho sestra, Mikala Bridgesa jeho mama Tyneeha, nováčika Cama Johnsona predstavila jeho celá rodina, podobne ako kouča Montyho Williamsa, Rickymu Rubiovi poslali priatelia a rodina odkaz až zo Španielska a Devina Bookera uviedla jeho najvernejšia fanúšička Jenna, ktorá trpí Downovým syndrómom.

Na hráčoch bolo okrem prekvapenia badať aj veľké dojatie a tento krok tímu Suns ocenili okrem fanúšikov aj hráči iných tímov, medzi nimi hviezdy ako LeBron James, Stephen Curry, Kyle Lowry či Rudy Gobert.

Suns privádzajú súperov do zúfalstva, nemusí to stačiť

A svojím výkonom napokon doviedli Suns ten večer k dokonalosti. Už istého účastníka play-off Philadelphiu 76ers zdolali 130:117 a zaznamenali už siedme víťazstvo v rade.

Niečo v tíme Suns zjavne funguje v bubline dokonale, pretože tím okolo šikovného rozohrávača a najmä skvelého strelca Devina Bookera po reštarte súťaže v Orlande ešte neprehral.

A to má na konte aj skalpy hviezdnym talentom nabitých tímov ako Los Angeles Clippers a Dallas Mavericks.

Na Suns čaká v bubline s určitosťou ešte jeden zápas. Boj o ôsme a deviate miesto v Západnej konferencii (keďže tímy na týchto pozíciách si ešte zahrajú o účasť v play-off) je aktuálne veľmi zamotaný a aj ak posledný zápas Suns vyhrajú, môže sa stať, že z bubliny vypadnú.

To by bola po výkonoch, ktoré tu v Orlande predvádzajú, zaiste veľká škoda.

ano, foto: SITA, printscreen

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii BASKETBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Slovenskí basketbalisti majú nového trénera

Novým trénerom slovenskej mužskej basketbalovej reprezentácie sa stal 56-ročný Chorvát Ara…