Domov BASKETBAL VIDEO: NBA: Dvaja „päťdesiatnici“ za noc

VIDEO: NBA: Dvaja „päťdesiatnici“ za noc

V noci na sobotu sa v basketbalovej NBA zrodili hneď dva špičkové výkony. 50-bodový koncert predviedli Joel Embiid v drese Philadelphie a rovnako aj šikovný rozohrávač Denveru Jamal Murray.

Nemal to v sebe, teraz má vôľu

Pivot Philadelphie 76ers Joel Embiid si vo víťaznom dueli proti Chicagu Bulls (112:105) vylepšil kariérne maximum na rovných 50 bodov, navyše doskočil 17 lôpt. Kamerunský pivot v tejto sezóne NBA dominuje v štatistikách, jeho strelecký priemer sa vyšplhal už na 30,5 bodu na zápas.

„Je pravda, že máme nového trénera, ale zmena sa udiala hlavne vo mne. V minulom ročníku som prežíval ťažké obdobie, nemal som to v sebe. Lenže teraz mám vôľu predviesť maximum v každom jednom zápase. V ofenzíve i defenzíve,“ vysvetlil pre ESPN svoj výkonnostný vzostup Embiid.

Murray prepísal históriu

Päťdesiatbodové predstavenie predviedol aj kanadský rozohrávač Jamal Murray. Najmä vďaka jeho bodovému príspevku zdolali „nugetky“ z Denveru Cleveland Cavaliers 120:103.

Bol to jeho osobný rekord v základnej časti, hoci v minuloročnej play off už na rovnakú métu dvakrát dosiahol. Murray premenil osem trojkových pokusov.

Kuriozitou však je, že sa ani raz nepostavil na čiaru trestných hodov a stal sa tak prvým hráčom histórie, ktorý strelil 50 bodov bez jedinej úspešnej šestky.

„Zaujímavá štatistika. Je to fajn zmeniť históriu, no jednoducho som sa iba snažil premieňať svoje strely,“ reagoval Murray, keď sa dozvedel o svojom pozoruhodnom zápise do análov NBA.

Nikola Jokič doplnil spoluhráča tromi dvojcifernými ukazovateľmi, keď nazbieral 16 bodov, 12 doskokov a 10 asistencií.

ano, TASR, foto: TASR/APNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii BASKETBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Zomrel slovenský basketbalista storočia

Vo veku 67 rokov zomrel minulý piatok (14. 10. 2022) Stanislav Kropilák – slovenský basket…