Domov FUTBAL VIDEO: Ronaldo rekordérom, je len druhým v histórii

VIDEO: Ronaldo rekordérom, je len druhým v histórii

Pri výhre Portugalska vo Švédsku 2:0 v rámci Ligy národov opäť raz potvrdil svoju jedinečnosť Cristiano Ronaldo. Jeden z najlepších hráčov, akí kedy behali po futbalových trávnikoch, nielen, že zaznamenal oba góly svojho tímu, no zapísal sa aj do futbalovej histórie.

Tridsaťpäťročný rodák z Madeiry v nadstavenom čase prvého dejstva poslal Portugalčanov do vedenia jubilejným stým zásahom v reprezentačnom drese.

Cristiano Ronaldo sa stal len druhým mužom futbalovej histórie, ktorý na medzinárodnej úrovni strelil trojciferný počet gólov.

Pred ním sa to podarilo iba Alimu Daeimu z Iránu, ktorý dovedna nazbieral 109 presných zásahov.

Zaujímavosťou, že vo farbách Portugalska sa žiadnemu inému hráčovi nepodarilo pokoriť ani 50-gólovú métu, keď Pauleta skóroval 47-krát a Eusebio 41-krát.

Ronaldo pridal v zápase ešte jeden gól, keď po zmene strán poistil triumf svojho tímu.

Portugalsko sa tak po dvoch zápasoch elitnej kategórie usadilo na čele skupiny 3, keď si ešte pred zápasom so Švédskom poradilo aj s Chorvátskom, jednoznačne 4:1.

Zaujímavý je pohľad na ďalšie štatistiky reprezentačných gólov Cristiana Ronalda. Zo 101 zásahov až 54 dosiahol pravačkou, ďalších 22 ľavou nohou a 25 hlavou. Zatiaľ „najplodnejšie“ pre neho boli roky 2016 a 2019, v ktorých zaznamenal po 13 reprezentačných gólov.

Najviac sa mu darilo v kvalifikácii o postup na ME s 31 zásahmi, o jeden menej pridal v bojoch o MS. Až 80-krát uspel zvnútra pokutového územia a 21-krát spoza „šestnástky“.red, SITA, foto: SITA, video: youtube

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora Admin
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Ovečkin to vie aj v kopačkách, skóroval za Dinamo

Ruský hokejový kanonier Alexander Ovečkin ukázal, že góly vie strieľať aj na futbalových t…