Domov BASKETBAL VIDEO: Roztrhnutá teniska stála Nike 1,1 miliardu dolárov

VIDEO: Roztrhnutá teniska stála Nike 1,1 miliardu dolárov

Americká vysokoškolská basketbalová súťaž je ostro sledovanou najmä preto, že po jej palubovkách behá množstvo budúcich hviezd NBA. Posledné dva roky  jej kraľuje Zion Williamson, meno, ktoré si dobre zapamätajte. Pravdepodobná tohtoročná jednotka draftu NBA spôsobila minulý týždeň vrásky na čele majiteľom spoločnosti Nike.

O hráčovi slávnej basketbalovej americkej univerzity Duke, vedenej ešte slávnejším trénerom Mikom Krzyzewskim, Zionovi Williamsonovi sa hovorí ako o budúcom LeBronovi Jamesovi.

Jeho pozitívne vyhliadky na budúcnosť však mohlo zmariť minulotýždňové bizarné zranenie, ktoré utrpel už po 30 sekundách zápasu s rivalom zo Severnej Karolíny.

Zmenu smeru nevydržala Zionova teniska, ktorá sa úplne roztrhla, čo spôsobilo hráčovi zranenie kolena a on musel zo súboja odstúpiť. To, že bez svojej najväčšej hviezdy Duke prehral, nebolo tak podstatné ako to, v akom stave sa nachádza mladá vychádzajúca hviezda.

Vyšetrenia našťastie ukázali, že o žiadne vážne funkčné poranenie nejde a Zion má „len“ podvrtnuté koleno. Toto zranenie by tak jeho kariéru nemalo negatívne poznačiť.

Miliardová strata

Poznačilo však výrobcu tenisiek, ktoré mal Williamson obuté. A to aj preto, že šlo o jeden z najsledovanejších zápasov v USA. Veď lístky na čiernom trhu stáli aj viac ako 2 500 dolárov.

Navyše v hľadisku nechýbal ani veľký basketbalový fanúšik, bývalý americký prezident Barack Obama. A teda, zničený produkt v priamom celoštátnom prenose nie je vôbec dobrá reklama.

Okrem toho sa okamžite začalo špekulovať o kvalite produktov najznámejšieho výrobcu športového oblečenia a obuvi – Nike. Hodnota akcií firmy okamžite klesla o niečo vyše jedno percento a jej trhová hodnota o 1,1 miliardu amerických dolárov.

Samotná spoločnosť zaželala mladej hviezde skoré uzdravenie a uviedla, že sa jedná o ojedinelú udalosť, ktorú však dôkladne prešetruje.

Z výrazného poklesu akcií sa však spoločnosť pomerne rýchlo spamätala a dnes sa už pohybuje na hodnotách, aké dosahovala pred zranením Ziona Williamsona.

Nešťastné zranenie Ziona Williamsona

max, foto: internet, video: youtube

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii BASKETBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Sezóna NBA má začať 22. decembra, no bez viacerých hviezd

Najprestížnejšia basketbalová liga sveta NBA by sa mohla rozbehnúť ešte pred Vianocami. Zá…