Domov INÉ Zimné športy VIDEO: Vlhová je opäť vicemajsterkou sveta

VIDEO: Vlhová je opäť vicemajsterkou sveta

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová získala svoju prvú medailu na tohtoročných majstrovstvách sveta v Cortine d′Ampezzo. V pondelňajšej alpskej kombinácii obsadila druhé miesto o 86 stotín sekundy za víťaznou Američankou Mikaelou Shiffrinovou. Tretia skončila Švajčiarka Michelle Gisinová (+0,89 s).

Pre počasím spôsobené zmeny v programe šampionátu sa kombinácia žien išla až o týždeň neskôr. Po super­‑G figurovala Vlhová na siedmej priečke, keď zaostala za vedúcou Taliankou Federicou Brignoneovou o 40 stotín sekundy.

Priebežne druhá bola ďalšia domáca reprezentantka Elena Curtoniová (+0,01 s) a na tretiu pozíciu sa zaradila Shiffrinová, ktorá stratila iba 0,06 s.

Trať na zjazdovke Olympia delle Tofane bola priamejšia ako v špeciálnej súťaži superobrovského slalomu, v ktorej Vlhová skončila minulý štvrtok deviata a dobre si viedla aj tentoraz so štartovým číslom 26. Vyvarovala sa akejkoľvek chyby, ktorá by zmarila jej medailové šance pred slalomovou časťou.

V popoludňajšom slalomovom kole predviedla Shiffrinová bezchybnou jazdou svoje slalomárske umenie. Ostatné pretekárky sa na ňu nechytali. Vlhová už mala na štarte informácie, ako išli súperky pred ňou.

Zároveň však trať stále bola v dobrom stave, vďaka čomu mohla na tvrdom zľadovatenom snehu útočiť. Slovenka šla od úvodu agresívne, no postupne jej strata narástla a na Shiffrinovú to nestačilo. Striebro obhájila o tri stotiny pred Gisinovou.

Vlhová „vyhrala“ striebro

Dvadsaťpäťročná slovenská reprezentantka si vybojovala štvrtý individuálny kov zo svetových šampionátov, pred dvoma rokmi vo švédskom Are brala kompletnú medailovú zbierku vrátane striebra v kombinácii. Na konte má aj striebro v tímovej súťaži z MS 2017 vo švajčiarskom St. Moritzi.

Podľa Vlhovej v pondelňajších pretekoch, ktoré nedokončilo viacero favoritiek, rozhodne „neprišla“ o zlato. „Povedala by som, že som ‚vyhrala‘ striebro. Videli ste, že Mikaela dnes bola perfektná.

Moja slalomová časť nebola ideálna, ale stačilo to na striebro. Aj v super­‑G som mohla ísť rýchlejšie, no hlavný rozdiel bol v slalome,“ uviedla Vlhová podľa portálu laola1.at.

Shiffrinová sa stala majsterkou sveta šiestykrát (bilancia 6-1-2), premiérovo však v súťaži alpskej všestrannosti.

ano, TASR, foto: TASR/APNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii Zimné športy
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Vlhová prelomila čakanie na triumf, vo Flachau sa jej darí

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dosiahla prvé víťazstvo v prebiehajúcej sezóne. V nočnom s…