Domov ATLETIKA Víťazný Volkov návrat po zranení

Víťazný Volkov návrat po zranení

Minulý víkend sa v Trnave uskutočnili atletické majstrovstvá Slovenska, na ktorých pútal najväčšiu pozornosť najrýchlejší muž Slovenska. Ján Volko sa prezentoval dvomi víťazstvami, napriek tomu, že sa posledný mesiac dostával zo svalového zranenia.

Volko bol spokojný už po svojom prvom vystúpení v Trnave. Najlepší slovenský šprintér pauzoval mesiac pre zranený sval, no vďaka trochu inému prístupu k liečbe mal z pohľadu tréningového procesu len minimálny výpadok.

To potvrdil aj jeho výkon v behu na 100 m. V rozbehu finišoval po výrazne vypustenom závere za 10,64, vo finále potom podržal rýchlosť až do konca a dosiahol čas 10,36.

„Ten čas je dokonca lepší, ako sme pred štartom tu v Trnave očakávali. A dáva veľký prísľub aj k ďalším štartom. Cítil som, že to má dobrý ťah a čo som sa stihol rozprávať z trénerkou Naďou Bendovou, tak chýbal tomu možno o niečo dlhší krok.

Ale inak som maximálne spokojný. Najdôležitejšie je, že to noha vydržala,“ spokojne konštatoval Volko, za ktorým dobehol na druhom mieste Jakub Nemec za 10,69.

Tretí finišoval Samuel Beladič za 10,78. Svoju šprintérsku dominanciu potvrdil Volko aj v nedeľu, keď triumfoval na dvojnásobnej trati. Časom 21,04 zvíťazil aj na 200-metrovej trati a pripísal si v Trnave double.

Ďalší víťazi

Okrem Volka sa vo výbornom svetle prezentovala aj jeho ženská kolegyňa. Viktória Forsterová najskôr v sobotu ovládla ženskú stovku za 11,51 s, pričom v rozbehu sa jej dokonca podarilo zlepšiť svoje osobné maximum na 11,46.

V nedeľu zvíťazila na 100 m prek. výkonom sezóny 13,36 s. Dva tituly získal aj Filip Revaj, ktorý dokázal po triumfe na 1 500 m uspieť aj na osemstovke.

V nedeľu mu prvenstvo zabezpečil čas 1:56,27 min. Na ženskej štvorstovke cez prekážky si zas Daniela Ledecká triumfom v čase 56,40 s takmer s istotou zaistila postup na júlové majstrovstvá sveta v americkom Eugene.

ano, TASR, foto: TASR/Lukáš Grinaj Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii ATLETIKA
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Na MMM zvíťazil tretíkrát Kerio

Keňan Reuben Kiprop Kerio tretíkrát v kariére zvíťazil na Medzinárodnom maratóne mieru (MM…