Domov HOKEJ Vladimír Országh: Majstrovský titul je úspech nás všetkých

Vladimír Országh: Majstrovský titul je úspech nás všetkých

Majstrovský titul hokejistov Banskej Bystrice je veľkým úspechom aj pre trénera Vladimíra Országha. Po siedmich rokoch na trénerskej stoličke sa dočkal.

Gratulujeme k titulu. Aké pocity prežívate?

Fantastické. V posledných dvoch rokoch sme smútili, takže som rád, že sme sa konečne dočkali. Hráči podávali zodpovedné výkony a majstrovský titul si zaslúžili. Vďaka patrí aj našim fanúšikom.

Čo rozhodlo v rozhodujúcom zápase?

Rozhodla druhá tretina, ktorú sme vyhrali 4:1 a pred poslednou časťou sme mali štvorgólový náskok. Bolo vidno, že Nitranom ubúdali najmä psychické sily. Nám to tam popadalo a môžeme sa tešiť.

Zlomila sa finálová séria na nitrianskom ľade?

Víťazstvá pod Zoborom boli zlomové. V týchto zápasoch sme si vypracovali niekoľko dobrých šancí a možno aj trochu so šťastím nám to tam v záveroch padlo. Dve ťažké prehry vzali Nitre veľa fyzických a psychických síl.

Nechceli sme sa už vrátiť do Nitry. Chceli sme aby, si naši fanúšikovia užili titul doma, lebo sme tu boli dva roky po sebe druhí a videli ako trofej dvíha súper. Celú sezónu sme makali, takže som veľmi šťastní.

Ako hodnotíte celú sezónu?

Do sezóny sme išli s určitým cieľom. Chceli sme sa zlepšovať, samozrejme nároky boli veľké. Som rád, že sa nám nakoniec hlavný cieľ podarilo splniť.

Po siedmich rokoch ste sa v pozícii trénera dočkali veľkého úspechu…

Je to krásny pocit. Poďakovanie patrí chalanom, ktorí makali od prvého tréningu. Vyhral som titul majstra sveta, ligu vo Švédsku, ale domáci titul v rodnom meste na materskom ľade je niečo úplne iné.

Chcel som titul s Michalom Handzušom a Rišom Zedníkom a všetkým sa nám to splnilo.

Titul však patrí aj Jurajovi Kovalovi, ktorý dal na hokej veľmi veľa peňazí. Sme veľmi šťastní, že sa to podarilo. Je to úspech nás všetkých.

 

Juraj Valko, foto: SITA, bystricoviny.sk 

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Sekera ukončil kariéru

Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera ukončil vo veku 36 rokov aktívnu kariéru. Hoci ma…