Domov INÉ Zimné športy Vlhová na Shiffrinovú cez víkend výrazne stratila

Vlhová na Shiffrinovú cez víkend výrazne stratila

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa po víkende v Crans Montane bodovo dotiahla na líderku Svetového pohára Američanku Mikaelu Shiffrinovú a zdramatizovala tak boj o Veľký krištáľový glóbus. Uplynulý víkend v Lenzerheide jej však vôbec nevyšiel a na americkú súperku stráca už vyše sto bodov.

Bez chyby, no pomaly

Výrazný náskok Shiffrinovej sa zrodil už v sobotnom super­‑G. Technická trať, ktorú postavil tréner Petry Vlhovej Mauro Pini, robila viacerým pretekárkam problémy. Prvé tri lyžiarky do cieľa nedorazili, iné nabrali výraznú stratu.

Vlhová vyrazila na zjazdovku s číslom 14. Vyhla sa výrazným chybám, no od vedúcej Miradoliovej mala napriek tomu značný odstup +3,31 s a napokon obsadila 18. priečku.

Shiffrinová sa vrátila na svahy po neúspešnej olympiáde a ukázala výborný výkon. Štartovala hneď za Vlhovou s pätnástkou a náročná trať jej sedela.

Do cieľa prišla s mankom 38 stotín sekundy za Miradoliovou a napokon skončila druhá. Dvadsaťsedemročná Miradoliová si pripísala vôbec prvý triumf v kariére.

„Jedno z najťažších super­‑G, čo som išla. Tréner nemohol postaviť niečo iné, bolo by to ešte nebezpečnejšie. Viac zatočená trať mi mala vyhovovať, ale ja som sa veľmi trápila.

Polovica trate bola samý ľad, bol to boj. Snažila som sa urobiť maximum. Nehovorím to, často, ale dnes to bolo naozaj veľmi ťažké. Musím to hodiť za hlavu.

Uvidíme, aké budú podmienky zajtra na obrovskom slalome, ale určite to bude taktiež náročné,“ povedala Vlhová do kamery RTVS. Shiffrinová mala po sobote v celkovom hodnotení k dobru 67 bodov.

Pád a výrazná strata

V nedeľňajšom obrovskom slalome však Vlhová len podčiarkla zlý víkend. Na svahu panovali v nedeľu ideálne slnečné podmienky s bezvetrím a mrazivými teplotami (-8 °C).

Vlhová so štartovým číslom 3 mala napriek problémom v úvodnej strmine na prvom medzičase päťstotinový náskok na Shiffrinovú, lenže po približne 20 sekundách jazdy príliš zatlačila na vnútornú lyžu a nasledoval pád a jej prvé vypadnutie v tejto sezóne SP.

„Pustila som sa naplno, riskovala som. Bohužiaľ, chyby sa stávajú. Jasné, že ma to hnevá, ale snažím sa to brať športovo. Skúsila som to, dala som do toho všetko. Takto to je, pokračujeme ďalej. Ciele sme si splnili, toto je len taký bonus.

Snažím sa nevešať hlavu, ale je to ťažké, mám toho strašne veľa za sebou a cítim, že už idem z posledného,“ zhodnotila nevydarený víkend obhajkyňa veľkého glóbusu.

Mikaela Shiffrinová si za štvrtú priečku (+0,77 s) pripísala 50 bodov a zvýšila náskok v celkovom poradí SP pred Vlhovou na 117 bodov. Do konca sezóny zostáva ešte šesť pretekov.

sam, TASR, foto: TASR/APNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii Zimné športy
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

V Bratislave sa uskutočnil 30. ročník Memoriálu Ondreja Nepelu

Cez víkend sa v Bratislave uskutočnil 30. ročník Memoriálu Ondreja Nepelu. Ženskú súťaž ov…