Domov INÉ Zimné športy Vlhová pokrstila v Jasnej svoju autobiografiu

Vlhová pokrstila v Jasnej svoju autobiografiu

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová pokrstila minulý štvrtok v Jasnej svoju autobiografiu „Petra“. Publikácia s podtitulom „Moja cesta k veľkému glóbusu“ vyjde v polovici novembra a nachádzajú sa v nej obrázky z rodinného albumu doplnené o fotografie z Tlačovej agentúry Slovenskej republiky (TASR).

Dvadsaťšesťročná obhajkyňa celkového prvenstva vo Svetovom pohári si na krst odskočila domov po treťom mieste v úvodnom obrovskom slalome v rakúskom Söldene.

„Mám dojem, že ľudí zaujíma, aký život žijem a aká som v skutočnosti. Chcela som, aby fanúšikovia videli, že som obyčajná baba s veľkými snami. Zamýšľala som sa nad tým, či v knihe budem úprimná.

Napokon som nemala žiadnu brzdu a povedala som veci, o ktorých som ešte nikdy nehovorila,“ povedala Vlhová pre portál sportnet.sme.sk.

O slovenskej lyžiarke rozprávajú v autobiografii aj jej najbližší, členovia tímu či bývalí tréneri: „Som rada, že v knihe rozprávajú aj iní ľudia.

Keby mala byť celá kniha len o mne, taká klasická autobiografia, nemala by som na ňu toľko času a najmä by nebola taká, aká je teraz.

Dali sme do toho maximum, aby sa ľuďom páčila. Keď sa teraz pozriem na veľký glóbus, zjaví sa mi všetko, čo som preň musela obetovať. Spomeniem si na radosť, bolesť i plač.

Trofej je sama osebe veľká a ťažká. Je nádherná, ale pre mňa má omnoho hlbší význam,“ vyznala sa Petra.

Späť na svah

Vlhovú po mimošportových povinnostiach teraz čakajú najmä tie na svahu. Začiatok novembra strávi vo Fínsku, kde sa bude pripravovať na slalom v Levi. Ešte predtým sa však predstaví v rámci Svetového pohára 13. novembra na pretekoch v paralelnom slalome v Lechu.

sam, TASR, foto: TASR/Milan Kapusta


Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii Zimné športy
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

V Osrblí budú uskladňovať sneh

V Národnom biatlonovom centre v Osrblí budú rovnako ako v popredných zahraničných stredisk…