Domov INÉ Zimné športy Vlhová s druhou medailou na MS 2021

Vlhová s druhou medailou na MS 2021

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová získala na majstrovstvách sveta v zjazdovom lyžovaní druhú medailu. Po striebre z kombinácie si rovnako striebro vybojovala aj v sobotnom slalome. V talianskej Cortine d’Ampezzo nestačila len na Rakúšanku Katharinu Liensbergerovú. Tretia skončila Američanka Mikaela Shiffrinová s odstupom 1,98 s.

Súťaž otvorila Liensbergerová, povzbudená medailami z prechádzajúcich dvoch štartov na šampionáte, bez viditeľnej chyby nastavila latku skutočne vysoko.

Vlhová, pre ktorú to bola posledná disciplína na tohtoročných MS, odštartovala hneď po nej s číslom 2, a takisto išla bez viditeľnejšej chyby. Miernu stratu nabrala vo vrchnej časti a zaostávala na všetkých medzičasoch, no s Liensbergerovou sa v prvom kole vyprofilovali ako jasné kandidátky na zlato.

Vlhová figurovala na druhom mieste, keď zaostávala o 30 stotín sekundy za priebežnou líderkou, tretia bola Švajčiarka Wendy Holdenerová s mankom 1,24 s.

V druhom kole bol podklad mäkší a na zradnej trati nórskeho trénera mali mnohé lyžiarky problémy a viaceré z nich preteky ani nedokončili. Vlhová vstúpila do trate ideálne a jej náskok pred priebežne vedúcou Shiffrinovou ani na jednom medzičase neklesol pod sekundu.

Išla dravo a v cieli mohla pomýšľať na najcennejší kov. Liensbergerová, ktorá stále čaká na svoje premiérové víťazstvo v pretekoch Svetového pohára, sa nezľakla úlohy líderky, lyžovala agresívne a zároveň isto. Zelené čísla na každom medzičase zvyšovala, nedopustila sa zásadnej chyby a suverénne triumfovala. Najrýchlejšia bola v oboch kolách.

„Mám toho naozaj dosť“

Petra Vlhová tak na tohtoročných MS získala druhé striebro. Dovedna už má na svojom konte štyri medaily tohto lesku zo svetových šampionátov. Tento kov získala v alpskej kombinácii na MS 2019 aj 2021 a bola členkou strieborného slovenského tímu na MS 2017 vo švajčiarskom St. Moritizi.

Spred dvoch rokov zo švédskeho Are má na konte zlato v obrovskom slalome a bronz v slalome. Okrem dvoch druhých miest v kombinácii a slalome, obsadila na MS 2021 v obrovskom slalome 12. priečku, paralelný slalom nedokončila a v super­-G skončila deviata.

„Boli to dobré majstrovstvá sveta, ale nie dokonalé, pretože Katharina bola príliš silná. Dve medaily sú pekné a z Cortiny odchádzam spokojná,“ vyznala sa Vlhová po svojej poslednej disciplíne na MS. „Na konte mám už šesť medailí z MS, myslím si, že je to fajn. Vždy to môže byť lepšie, ale som veľmi šťastná.

Každý vie, že možno som chcela viac, ale dnes to bolo veľmi ťažké. Mám toho naozaj dosť, dva týždne som tu musela byť koncentrovaná a dávať do toho všetko. Dnes bolo veľmi teplo, pre mňa je to trošku zabijak. Bolo ťažké sa koncentrovať,“ doplnila Vlhová, ktorá sa už teraz musí sústrediť na boje vo Svetovom pohári, kde by chcela získať Veľký glóbus.

Celkové poradie SP vedie jedenásť pretekov do konca ročníka o 42 bodov pred Švajčiarkou Larou Gutovou­‑Behramiovou, dvojnásobnou šampiónkou z Cortiny.

„Boj v celkovom poradí Svetového pohára bude ešte nesmierne tesný, všetky súperky sú veľmi silné. Bude to náročný záverečný mesiac,“ povedala líderka celkového poradia prestížneho seriálu.

Do šesťdesiatky druhého kola slalomu sa prebojovala aj druhá slovenská reprezentantka Petra Hromcová na 43. priečke (+7,66 s), ktorá napokon obsadila 32. miesto (+14,88 s).

sam, TASR, foto: TASR/APNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii Zimné športy
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Vlhová prelomila čakanie na triumf, vo Flachau sa jej darí

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dosiahla prvé víťazstvo v prebiehajúcej sezóne. V nočnom s…