Domov INÉ Zimné športy Vlhová sa po prvýkrát v sezóne predstavila v zjazde a super­‑G

Vlhová sa po prvýkrát v sezóne predstavila v zjazde a super­‑G

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa cez víkend v rakúskom Zauchensee premiérovo v sezóne postavila na štart zjazdu a super­‑G SP, aby si obe súťaže vyskúšala pred blížiacimi sa zimnými olympijskými hrami. Je však málo pravdepodobné, že ich obe pôjde aj v Pekingu.

Vlhová obsadila v sobotnom zjazde 26. priečku, v nedeľu v super­‑G skončila osemnásta. Na trať super­‑G sa postavila s číslom 4 a od úvodu sa snažila o agresívnu jazdu, na treťom medzičase bola dokonca priebežne prvá a útočila na dobré umiestnenie, no v záverečnom úseku spravila chybu a prišla do cieľa so stratou 90 stotín sekundy na víťaznú Federicu Brignoneovú z Talianska.

Pripísala si 13 bodov do hodnotenia SP a v celkovom poradí sa z druhého miesta opäť priblížila k vedúcej Mikaele Shiffrinovej, ktorá v Zauchensee neštartovala. Po nedeli stráca na Američanku už len 37 bodov.

Ešte nerieši čo bude v Pekingu

Celková víťazka SP z uplynulej sezóny brala preteky v Zauchensee najmä ako prípravu na ZOH, takže z Rakúska odchádzala spokojná:

„Myslím si, že to splnilo účel, za ktorým sme sem išli, takže pocit mám dobrý. Išlo sa mi veľmi dobre na to, že som dlho nestála na super­‑G lyžiach. Išla som prvé preteky v sezóne, takže je to dobré. Ale keď som mala také dobré medzičasy, tak zamrzí, že som tam urobila veľkú chybu.“

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Šport v roku 2022

Vlhová sa pred štartom zimných olympijských hier predstaví ešte v Kronplatzi, kde je 25. januára na programe obrovský slalom. Účasť v Garmisch­‑Partenkirchene (27.-30. januára) predbežne vylúčila, zjazd a super­‑G v Cortine d‘Ampezzo (20.-23. januára) sú otázne. Do Pekingu odletí 30. januára a prezradila aj svoj predbežný program na ZOH:

„Technické určite, určite pôjdeme kombináciu a potom uvidíme, čo tie rýchlostné disciplíny. Myslím si, že zjazd asi nepôjdeme a super­‑G je otvorené. Popravde, ešte to nie je taká otvorená téma v našom tíme. Ja som človek, ktorý nerieši veľmi veci dopredu, takže sa rozhodneme tam a podľa toho, ako to pôjde.“

Nad tým, či by mohla byť v Pekingu vlajkonosička, ešte nerozmýšľala: „Tak ďaleko ešte nie som. Určite by to bola pre mňa česť, ale v prvom rade tam idem kvôli pretekom.“

sam, TASR, foto: TASR/APNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii Zimné športy
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Vlhová prelomila čakanie na triumf, vo Flachau sa jej darí

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dosiahla prvé víťazstvo v prebiehajúcej sezóne. V nočnom s…