Domov INÉ Zimné športy Vlhová za more nepôjde, do Jasnej áno

Vlhová za more nepôjde, do Jasnej áno

Seriál Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní v sezóne 2020/2021 vôbec nezavíta do Severnej Ameriky. Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) totiž informovala, že v súvislosti s pandémiou koronavírus a problémov s cestovaním sa v USA a Kanade jazdiť nebude.

Ženské súťaže tak musí oželieť americký Killington a kanadské stredisko Lake Louise, muži sa nepredstavia v coloradskom Beaver Creeku ani v Lake Louise. Všetky tieto lokality sa vrátia do programu SP v ďalšom ročníku.

Nová sezóna SP sa začne už 17. a 18. októbra obrovským slalom mužov aj žien v rakúskom Söldene, v novembri pribudla do kalendára nová zastávka – 13. a 14. novembra sa v rakúskom rezorte Lech/Zürs uskutočnia paralelné súťaže.

V porovnaní s pôvodným plánom do programu SP pribudli dve súťaže mužov vo francúzskom Val d’Isére, kde sa 5. a 6. decembra uskutočnia obrovské slalomy a o týždeň neskôr zjazd a super G.

Ženy sa v porovnaní s predchádzajúcim plánom predstavia v úvode decembra v zjazde vo švajčiarskom St. Moritzi a v decembri bude francúzsky Courchevel hostiť dve súťaže v technických disciplínach. Všetky zmeny ešte musí odobriť v úvode októbra Rada FIS.

Súčasťou kalendára SP v sezóne 2020/2021 je aj slovenské stredisko Jasná, v ktorom sa 6. a 7. marca 2021 uskutočnia slalom a obrovský slalom žien.

V uplynulej sezóne Slovenka Petra Vlhová obsadil v celkovom hodnotení SP tretiu priečku a získala dva malé glóbusy sa prvenstvá v hodnoteniach slalomu a paralelných disciplín.

red, SITA, foto: SITA

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii Zimné športy
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Vlhová prelomila čakanie na triumf, vo Flachau sa jej darí

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dosiahla prvé víťazstvo v prebiehajúcej sezóne. V nočnom s…