Domov INÉ Vodné športy Vodné pólistky Slovenska nepostúpili na OH

Vodné pólistky Slovenska nepostúpili na OH

Slovenské vodnopólové reprezentantky bojovali v minulom týždni o miestenku na tokijské olympijské hry v talianskom Terste. Vysoká prehra vo štvrťfinálovom zápase im však sny na olympiádu zahatila.

Vodné pólistky Slovenska nevyhrali v kvalifikačnej skupine A ani jeden zápas. Postupne podľahli vysokými rozdielmi Holandsku (2:22), Francúzsku (9:17) a domácemu Taliansku (4:26).

Do vyraďovacích bojov tak išli s hrozivým skóre 15:65 z posledného miesta tabuľky. V štvrťfinále ich čakalo suverénne Grécko, ktoré v skupine B neprehralo jediný zápas so skóre 41:11. Grékyne nedali, podľa predpokladov, slovenskej reprezentácii žiadnu šancu.

Po prehre 3:22 sa museli Slovenky s olympijským snom rozlúčiť a na turnaji im ostal len boj o 5-8. miesto. Ani tam sa im však nedarilo. Kazašským reprezentantkám síce odolávali, napokon však prehrali o gól 10:11.

V zápase o siedme miesto sa stretli s Izraelom a hoci po druhej štvrtine viedli 5:3, posledná štvrtina rozhodla, že na kvalifikačnom turnaji obsadia bez jedinej výhry poslednú 8. priečku.

Z osmičky, ktorá mala šancu bojovať o dve olympijské miestenky, ju najlepšie využili Holanďanky a Maďarky, ktoré sa prebojovali do finále kvalifikácie v Terste a zaistili si tým účasť na OH v Tokiu. Finálový duel zvládli lepšie naše južné susedky, ktoré si so súperkami poradili 13:11.

sam, foto: facebookNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii Vodné športy
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Beňuš v SP vo vodnom slalome najlepší zo Slovákov

Na záverečnom podujatí svetového pohára vo vodnom slalome v katalánskom La Seu d’Urg…