Domov INÉ Vodné športy Vodnopólisti postúpili na ME, vodnopólistky nie

Vodnopólisti postúpili na ME, vodnopólistky nie

Slovenskí vodnopóloví reprezentanti a reprezentantky absolvovali minulý týždeň kvalifikačné boje o účasť na Majstrovstvách Európy 2022. Zatiaľ, čo ženy si v rumunskej Bukurešti miestenku na kontinentálny šampionát nevybojovali, ich mužskí kolegovia v gruzínskom Tbilisi áno.

Tesná rozhodujúca prehra

Slovenské vodnopólové reprezentantky vstúpili úspešne do kvalifikácie o účasť na ME, keď v otváracom stretnutí A­-skupiny zdolali Ukrajinu presvedčivo 17:5. V piatok na nich však čakali hneď dva neľahké duely.

Prehra s Nemeckom 4:12 a následná tesná prehra s domácimi Rumunkami 8:9 obrali slovenské vodnopólistky o šancu na postup na ME.

Nič na tom nezmenilo ani vysoké víťazstvo v záverečnom kvalifikačnom dueli s Írskom 22:9. Slovenky obsadili v kvalifikačnej skupine A konečné tretie miesto, za postupujúcimi Nemkami a Rumunkami.

Schuti si zastrieľali

Slovenskí vodní pólisti vstúpili do kvalifikácie ME 2022 presvedčivým víťazstvom, keď zdolali Poľsko vysoko 25:6. Aj v druhom kvalifikačnom dueli sa zrodilo vysoké slovenské víťazstvo, ktorým si navyše Slováci zaistili postup na ME 2022 v chorvátskom Splite (27. augusta – 10. septembra).

Naši reprezentanti zdolali Bielorusko 19:8. S kvalifikačným turnajom sa napokon slovenskí vodnopólisti rozlúčili prehrou. V záverečnom zápase kvalifikačnej B­-skupiny podľahli domácemu Gruzínsku divokým výsledkom 16:18 a obsadili druhé miesto v tabuľke.

ano, TASR, foto: TASR/APNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii Vodné športy
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Beňuš v SP vo vodnom slalome najlepší zo Slovákov

Na záverečnom podujatí svetového pohára vo vodnom slalome v katalánskom La Seu d’Urg…