Domov FUTBAL Voľby prezidenta FC Barcelona sa odkladajú

Voľby prezidenta FC Barcelona sa odkladajú

Už 24. januára sa malo rozhodovať o novom prezidentom španielskeho futbalového klubu FC Barcelona. Pandémia koronavírusu však spôsobila odklad volieb. Kedy sa trio kandidátov Joan Laporta, Víctor Font a Toni Freixa bude uchádzať o priazeň členov klubu, zatiaľ nie je známe.

Dočasné vedenie katalánskeho veľkoklubu minulý piatok informovalo, že za odkladom volieb nového prezidenta stoja obmedzenia pohybu osôb katalánskou vládou.

„V súčasnej situácii nie je možné zabezpečiť presun členov klubu, ktorí vo svojom okolí nemajú zriadenú volebnú miestnosť. Vyžadovalo by si to vysokú mobilitu ľudí a tá aktuálne nie je možná,“ informovali predstavitelia FC Barcelona. Klub už požiadal katalánsku vládu, aby schválila pravidlá elektronického hlasovania.

Kríza v Barcelone

Doterajší prezident Josep Maria Bartomeu na svoj post rezignoval v októbri 2020. Po tom, čo sa problémy v kuchyni „blaugranas“ už niekoľko mesiacov kopili, viac ako 20-tisíc členov klubu podpísalo petíciu za vyhlásenie referenda za okamžité odvolanie vtedajšieho prezidenta.

Keďže potrebných bolo „len“ 16 tisíc podpisov, referendum sa malo konať, a to v novembri 2020. Po Bartomeuovej rezignácii mali byť voľby do 90-tich dní. Klub dočasne vedie Carles Tusquets.

ano, SITA, foto: SITA Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Bradatý negatívny rekord Liverpoolu

Futbalisti FC Liverpool pokračujú v nepresvedčivých výkonoch v anglickej Premier League. N…