Domov ATLETIKA Volko odštartoval sezónu triumfom

Volko odštartoval sezónu triumfom

Cez víkend sa v Bratislave uskutočnil tradičný halový atletický míting Elán. Tentokrát však pre pandémiu koronavírusu neprivítal vrcholných zahraničných pretekárov. Konkurenciu pre domácich atlétov vytvorili Česi a Rakúšania.

Slovenský šprintér Ján Volko práve na domácom mítingu odštartoval sezónu, keď sa predstavil v behu na 60 m. V oboch nedeľných behoch dosiahol čas 6,73 s a zvíťazil.

Volko má ako jediný Slovák už istotu štartu na vrchole atletickej halovej sezóny – svetovom šampionáte v Belehrade. Do Bratislavy prišiel priamo zo sústredenia v Španielsku a v hale Elán absolvoval prvé preteky na 60 m v sezóne.

Najkratší šprint žien vyhrala Monika Weigertová výkonom 7,37 s. Za limitom na halové MS zaostala o sedem stotín sekundy. Kvalitnú úroveň mala podľa očakávania šesťdesiatka prekážok žien.

Stanislava Škvarková zvíťazila výkonom sezóny 8,24 s pred Viktóriou Forsterovou, ktorá časom 8,31 vylepšila slovenský halový rekord do 23 rokov. Ten predtým držala práve jej súperka Škvarková a mal hodnotu 8,33 s.

Najlepší slovenský vytrvalec Tibor Sahajda sa predstavil na trati 3 000 m a zvíťazil časom 8:34,91 min. Na tisícpäťstovke žien si vylepšila osobný rekord na 4:30,13 min Žofia Naňová a pripísala si triumf.

max, TASR, foto: TASR/Michal SvítokNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii ATLETIKA
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Na MMM zvíťazil tretíkrát Kerio

Keňan Reuben Kiprop Kerio tretíkrát v kariére zvíťazil na Medzinárodnom maratóne mieru (MM…