Domov ATLETIKA Volko predviedol na ME fantastické výkony

Volko predviedol na ME fantastické výkony

Slovenský šprintér Ján Volko sa na práve skončených ME v atletike prezentoval v skvelej forme. V nemeckom Mníchove najskôr na 100-metrovej trati postúpil do finále, kde atakoval medailové priečky, na dvojnásobnej trati mu finálová účasť ušla len o stotinku. V oboch prípadoch dosiahol svoje sezónne maximum.

Tri stotinky od medaily

Najrýchlejší muž Slovenska toto označenie potvrdil v semifinále stovky, keď vyrovnal vlastný slovenský rekord 10,13 s z roku 2018.

Nedostal sa síce medzi dvojicu, ktorá postupovala priamo, no jeho semifinálový beh bol najrýchlejší zo všetkých troch a zaznamenal celkovo piaty najlepší čas.

Vo finále zabehol o tri stotinky pomalší čas a napokon obsadil štvrté miesto. Práve tie tri stotinky ho delili od bronzu. Volko si pri svojej tretej účasti pripísal najlepší výsledok na kontinentálnom šampionáte pod otvoreným nebom.

Doteraz bolo jeho maximom 13. miesto zo 100 i 200 m spred štyroch rokov v Berlíne. Dvadsaťpäťročný zverenec trénerov Nade Bendovej a Róberta Kresťanka je prvý Slovák, ktorý sa na ME dostal do finále v šprinte na 100 alebo 200 metrov.

„Mám pocit, že táto zemiaková medaila má cenu zlata. Je pravdou, že od medaily som nebol ďaleko, ale dnes to malo byť takto a ja som za to strašne rád. Pre mňa bolo úspechom už iba to, že som sa dostal do finále.

Súboj s najlepšími som si užil. Urobili sme maximum, viac si nemôžem priať,“ tešil sa po finále Volko v rozhovore pre Českú televíziu.

Stotinku od postupu

Finále mal Ján Volko na dosah aj na dvojnásobnej trati. Svoj rozbeh vyhral suverénne časom 20,48 s, čo bol jeho výkon sezóny. Ten ešte dokázal vylepšiť v semifinále.

Čas 20,39 s však v treťom semifinále stačil „len“ na štvrté miesto, pričom celkovo skončil len stotinku za postupom medzi osmičku najlepších. O finále ho obral jeho priamy súper v behu Španiel Pol Retamal, ktorý dobehol tretí za 20,38.

„Po všetkých problémoch a zraneniach sa mi formu podarilo naladiť dobre. Bežalo sa mi super. Dosiahol som na sezónne maximum a pre to som si sem prišiel.

Trochu mrzí, že mi postup unikol takýmto spôsobom, ale malo to tak byť. Mal som bežať rýchlejšie,“ zhodnotil svoje vystúpenie Volko pre ČT.

ano, TASR, foto: TASR/APNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii ATLETIKA
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Na MMM zvíťazil tretíkrát Kerio

Keňan Reuben Kiprop Kerio tretíkrát v kariére zvíťazil na Medzinárodnom maratóne mieru (MM…