Domov INÉ Bojové športy Výborný rok korunoval ziskom titulu majstra Európy

Výborný rok korunoval ziskom titulu majstra Európy

V rumunskom meste Cluj­‑Napoca sa na začiatku apríla 2017 uskutočnili majstrovstvá Európy WUKF. Na tomto šampionáte bolo zaregistrovaných 1821 pretekárov z 26 krajín a 54 federácií.

Slovenská reprezentácia sa umiestnila v poradí krajín a federácií na druhom mieste za domácim Rumunskom s celkovým počtom 22 zlatých, 14 strieborných a 29 bronzových medailí.

V jednotlivcoch sa v kata stal majstrom Európy Radko Klučár. Dvanásťročný člen Karate Kickbox Klubu Pezinok dosiahol svoj najväčší úspech.

Karate sa venuje od svojich siedmich rokov. Jeho výhodou je fakt, že na karate chodí aj jeho mladšia sestra Katarína.

K tréningom pristupuje poctivo

V jeho kategórii štartovalo 24 pretekárov, takže o konkurenciu mal postarané. K príprave, ktorá trvala tri mesiace veľmi poctivo pristupoval.

Dvojfázové tréningy boli dosť náročné, no všetko zvládol. Na tomto šampionáte mal naozaj veľmi dobrú formu a zaslúžene sa stal majstrom Európy,“ povedal tréner Miroslav Horák.

Na predchádzajúcom európskom šampionáte skončil na druhom mieste, takže teraz sa dočkal najcennejšej medaily. Tento rok mal Radko mimoriadne úspešný.

Okrem titulu majstra Európy si vybojoval aj slovenský titul a uspel aj na medzinárodnom turnaji Slovak Open. Štartoval už aj na majstrovstvách sveta, kde skončil na štvrtom mieste. Bronzová medaila mu ušla o jednu desatinu.

Myslí na medailu z MS

Všetko si to chce vynahradiť na najbližšom svetovom šampionáte, ktorý sa bude konať v Škótsku. Bude to mať však o niečo ťažšie, keďže postúpil o kategóriu vyššie.

Má však všetky predpoklady, aby uspel. Pred vrcholom sezóny absolvuje dve sústredenia, jedno s reprezentáciou a druhé s klubom.

Prvou vážnejšou previerkou v novej sezóne bude Czech Open v Prahe. Doma bude chcieť potvrdiť svoje kvality na majstrovstvách Slovenska, ktoré sa budú konať v Šali.

Juraj Valko, foto: archív, KKK- Pezinok

Tento článok je súčasťou týždenníka ŠPORT žurnál č. 26, v ktorom nájdete aj veľa ďalších zaujímavých informácií. 


Chcete viac? Predplaťte si ŠPORT žurnál Predplatné ŠPORT žurnál

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora Admin
Načítať viac v kategórii Bojové športy
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Slovenskí zápasníci s medailami

Slovenskí zápasníci získali na MS v Belehrade tri cenné kovy. Tajmuraz Salkazanov obhájil …