Domov FUTBAL Vyvrcholenie európskeho pohárového futbalu

Vyvrcholenie európskeho pohárového futbalu

S májom prichádzajú aj odpovede na najzásadnejšie otázky sezóny futbalových fanúšikov. Už čoskoro sa dozvieme, ktoré tímy zdvihnú nad hlavu trofeje troch najprestížnejších klubových súťaží na starom kontinente.

V dôležitosti tretia a taktiež najmladšia európska pohárová súťaž spozná svojho víťaza 25. mája. Vo finále prvého ročníka Európskej konferenčnej ligy UEFA si v albánskej Tirane o premiérový zápis na novučkú trofej zahrajú taliansky AS Rím a holandský Feyenoord Rotterdam.

Portugalský kouč Rimanov Jose Mourinho sa môže postarať o unikátny zápis a uspieť vo štvrtej európskej klubovej súťaži. V zbierke má totiž tituly z Ligy majstrov, Európskej ligy a aj jej predchodcu Pohár UEFA.

Európska súťaž číslo dva spozná svojho víťaza v sezóne 2021/2022 už o týždeň skôr. 18. mája sa v španielskom meste Sevilla stretnú škótsky Glasgow Rangers s Eintrachtom Frankfurt. Druhý menovaný na ceste do finále Európskej ligy UEFA vyradil aj španielskeho giganta FC Barcelona.

Vyvrcholenie európskeho klubového futbalu príde na rad 28. mája na parížskom Parku princov. Finále Ligy majstrov obstarajú FC Liverpool, ktorý súťaž ovládol v roku 2019 a historicky najúspešnejší tím najprestížnejšej futbalovej súťaže na svete madridský Real.

Zaujímavosťou je, že zatiaľ, čo anglický celok vyradil v semifinále španielsky Villarreal, španielsky zástupca, „biely balet“ sa postaral o stopku pre anglický Manchester City.

Liverpool zabojuje o svoju siedmu „ušatú trofej“, Madrid bude chcieť svoj rekordný zápis vylepšiť na číslo 14. Zároveň majú oba celky na konte tri neúspešné finálové účasti.

ano, foto: internet Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Prvé El Clásico v sezóne ovládol Real

Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v šlágri 9. kola španielskej La Ligy nad FC Barcelona 3:…