Domov TENIS Williamsová sa rozlúčila s US Open a pravdepodobne aj kariérou

Williamsová sa rozlúčila s US Open a pravdepodobne aj kariérou

Jedna z najväčších tenistiek histórie Serena Williamsová už pred tohtoročným domácim grandslamom v New Yorku informovala, že by sa na ňom chcela rozlúčiť s kariérou. Jej posledným zápasom v kariére tak pravdepodobne bude prehra s Austrálčankou Ajlou Tomljanovičovou, ktorej podľahla v troch setoch 5:7, 7:6 (4) a 1:6. Prvýkrát od svojho debutu v roku 1998 vypadla v treťom kole US Open.

V zápase, ktorý bol s najväčšou pravdepodobnosťou jej posledný v kariére, mala Williamsová podporu celého štadióna Arthura Ashea.

„Veľmi vám ďakujem. Boli ste úžasní, robila som, čo som mohla,“ uviedla Williamsová bezprostredne po dueli v rozhovore na kurte.

Publikum bolo jednoznačne na strane domácej tenistky a Tomljanovičová priznala, že bolo náročné hrať v takejto atmosfére. „Snažila som sa od toho odosobniť.

Párkrát sa mi to nepodarilo, no neberiem to osobne. Kebyže nehrám, tiež by som povzbudzovala Serenu,“ priznala Tomljanovičová, ktorá vyjadrila v rozhovore obdiv k hviezdnej tenistke.

Chce sa venovať dcére

Tá viedla v úvodnom sete 5:3, no následne stratila dve podania, v druhej sade rozhodol až tajbrejk napriek tomu, že Williamsová vyhrávala už 4:0.

V úplnom závere ešte odvrátila päť mečbalov, no pri šiestom poslala loptičku do siete. „V minulosti som už bola dole. Ja sa nikdy nevzdávam, ani v kariére, ani v zápasoch, ani dnes večer,“ uviedla Williamsová po dueli.

Po prehre dostala otázku, čo bude robiť v prvý deň svojho „dôchodku“. „Asi karaoke,“ zavtipkovala 40-ročná tenistka. Dodala, že by stále mohla športovať na vrcholovej úrovni, no chce objaviť aj iné stránky života a venovať sa päťročnej dcére Olympii:

„Stále na to mám, som však pripravená byť mama a objaviť v sebe niečo nové. Na pomery sveta mimo športu som stále veľmi mladá a chcem z neho ešte niečo mať. Pre Olympiu to bolo náročné, bude teda fajn môcť s ňou stráviť čas a robiť spoločne veci, na ktoré doteraz nebol čas.“

Hviezdna kariéra

Serena Williamsová získala 23 grandslamových titulov vo dvojhre. Posledný vybojovala na Australian Open 2017, v čase, keď už bola tehotná.

Na vytúženú 24. singlovú trofej z podujatí veľkej štvorky, ktorou by vyrovnala historický rekord Austrálčanky Margaret Courtovej, zatiaľ a možno už ani nikdy nedosiahne.

Počas kariéry vyhrala sedemkrát Wimbledon a Australian Open, šesťkrát US Open a trikrát sa tešila z triumfu na Roland Garros.

ano, TASR, foto: TASR/APNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii TENIS
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

ITF v Trnave: Šramková s titulom v debli, Schmiedlovej neostali sily na finále

Trnava hostila minulý týždeň ženský tenisový turnaj na tvrdom povrchu ITF WTT W60, na ktor…