Domov INÉ Woods mal ťažkú autonehodu

Woods mal ťažkú autonehodu

Americký golfista Tiger Woods mal v kalifornskom Los Angeles vážnu autohaváriu a podľa správ agentúry AP ho museli zo zdemolovaného auta vystrihávať. Podľa informácií svojho agenta utrpel mnohopočetné poranenie nohy a museli ho operovať.

Woods nabúral v Los Angeles minulý utorok o 7:12 h ráno miestneho času a bol jediným účastníkom nehody, ktorá sa stala blízko štvrti Rolling Hills Estates a Rancho Palos Verdes. Odviezli ho do miestnej nemocnice, kde sa podrobil operácii. Jeden z najúspešnejších golfistov histórie vyviazol z nehody s viacerými otvorenými zlomeninami pravej nohy.

Trauma svalu a mäkkého tkaniva nohy si vyžiadala chirurgický zásah, lekári museli zmierniť tlak v svaloch v dôsledku opuchu. Podľa lekárov bude trvať mesiace, kým bude môcť znovu behať.

Šerif z okresu Los Angeles už v stredu informoval, že Woodsa nebudú trestne stíhať. Úrady naďalej vyšetrujú nehodu pätnásťnásobného víťaza major turnajov, no Woods počas nej nebol pod vplyvom alkoholu a ani iných omamných látok.

Nebola to prvá nehoda

Pre Woodsa je to už tretia automobilová nehoda. Najznámejšiu mal skoro ráno v roku 2009, keď jeho SUV prešlo cez požiarny hydrant a narazilo do stromu. Aj vďaka jej vyšetrovaniu sa odhalilo, že svoju manželku podvádzal s viacerými ženami. V máji 2017 ho floridská polícia našla spať za volantom auta zaparkovaného nebezpečne na kraji cesty.

Zatkli ho a neskôr povedal, že mal neočakávanú reakciu po užití liekov na bolesti chrbta. Woods sa neskôr priznal k bezohľadnej jazde a prihlásil sa na klinike, kde hľadal pomoc, aby sa zbavil závislosti na liekoch. V tom čase trpel aj poruchou spánku.

red, TASR, foto: TASR/AP  • Woods si premiérovo zahrá so synom

    Tiger Woods si vo veku 44 rokov premiérovo zahrá na podujatí PNC Championship po boku svoj…
  • Golf: Už nielen Gretzkého zať…

    Americký golfista Dustin Johnson (DJ) sa stal od roku 1986 jubilejným dvadsiatym hráčom, k…
Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii INÉ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Vlhová prelomila čakanie na triumf, vo Flachau sa jej darí

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dosiahla prvé víťazstvo v prebiehajúcej sezóne. V nočnom s…