Domov AUTO - MOTO Z Hamiltona je rytier

Z Hamiltona je rytier

Britský fenomén formuly 1 Lewis Hamilton bude môcť čoskoro žiadať oslovovanie Sir Lewis. Do rytierskeho stavu ho zatiaľ virtuálne pasovala britská kráľovná Alžbeta II. Šampión najrýchlejších štyroch kolies sa ocitol na novoročnom zozname 1 239 mien, ktoré zverejnil Buckinghamský palác v súvislosti s chystanými vyznamenaniami.

Hamilton v roku 2020 vyrovnal ziskom siedmeho titulu majstra sveta v efjednotke historický rekord, ktorého držiteľom bol dosiaľ osamotene Michael Schumacher. Zároveň nemeckú legendu prekonal v počte víťazstiev v jednotlivých pretekoch (95).

V roku 2020 sa Hamilton zároveň stal druhý rok po sebe britskou športovou osobnosťou roka podľa BBC a v ankete tlačových agentúr o Európskeho športovca roka obsadil druhé miesto.

Radom Britského impéria sa čoskoro budú môcť pochváliť aj ragbyová legenda Rob Burrow, bývalá najlepšia britská tenistka Anne Keothavongová či členovia tímu majstrov sveta vo futbale z roku 1966 Jimmy Greaves a Ron Flowers.

„Dostať takéto vyznamenanie po osemdesiatke od jej veličenstva kráľovnej Alžbety je pre otca čosi výnimočné,“ uviedol Danny Greaves za svojho otca Jimmyho.

Hamilton je držiteľom ocenenia Radu Britského impéria už od roku 2008. Do rytierskeho stavu bol povýšený ako štvrtý pilot F1 po Jackovi Brabhamovi, Stirlingovi Mossovi a Jackiem Stewartovi a ako prvý už v dobe svojej aktívnej kariéry.

sam, SITA, foto: SITA Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii AUTO - MOTO
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

F1: Verstappen zvíťazil v Španielsku a už vedie celkové poradie

Holanďan Max Verstappen na Red Bulle triumfoval na nedeľňajšej Veľkej cene Španielska, šie…