Domov FUTBAL Začal sa nový ročník Fortuna ligy

Začal sa nový ročník Fortuna ligy

Pred dvomi týždňami odštartovala na Slovensku najvyššia domáca futbalová liga. Nováčikom Fortuna ligy je Liptovský Mikuláš, najväčším favoritom ako v posledných rokoch bratislavský Slovan. Herný systém ostáva nezmenený.

Pre Slovan je zisk dvanásteho titulu v novodobej ére už akoby povinnou jazdou, väčšiu váhu pripisuje vedenie klubu dosiahnutiu úspechu v Európe. Najväčšou konkurenciou pre belasých by mala byť opäť Dunajská Streda. Zaujímavé posily prišli do Spartaka Trnava.

Omladina Žiliny už v minulej sezóne mútila vodu na horných poschodiach a dá sa očakávať, že hráči po nadobudnutí cenných skúseností budú pod taktovkou ambiciózneho Pavla Staňa predvádzať ešte lepšie výkony. Boju o záchranu sa vzhľadom na kvalitatívne zloženie tímu zrejme nevyhne Senica, ľahká sezóna nečaká ani Sereď, Liptovský Mikuláš a Michalovce.

Hrací model FL zostal nezmenený. Základná časť má 22 kôl, na jeseň sa ich odohrá 19 s predvianočným finišom (18.-19. decembra). Trojkolová jarná časť by sa podľa predbežného harmonogramu mala začať 12. februára 2022, základná časť vyvrcholí 22. kolom v termíne 26.-27. februára.

Prvých šesť tímov v tabuľke odohrá v skupine o titul systémom každý s každým doma­‑vonku desať zápasov, v dolnej polovici tabuľky sa rovnakým spôsobom bude hrať o udržanie, príp. o baráž o účasť v EKL.

S plným počtom len Slovan a Žilina

Už prvé dve kolá predznačili ako asi sa bude sezóna vyvíjať. Bratislavský Slovan sa usadil okamžite na čele tabuľky po tom, čo najskôr zdolal nováčika z Liptovského Mikuláša jednoznačne 4:1 a následne si pripísal aj víťazstvo proti Trenčínu 2:0.

Dobrú formu hneď od úvodu potvrdzuje aj Žilina, ktorá v prvom kole vyhrala so Sereďou 3:0 a v druhom si odniesla víťazstvo zo Zlatých Moraviec (1:0).

Úvod sezóny nezachytil v najlepšej forme úradujúceho vicemajstra. DAC Dunajská Streda okrem toho, že neprešiel druhým kolom kvalifikácie Európskej konferenčnej ligy, nestačil ani na Michalovce (1:4). Víťazstvo nad Liptovským Mikulášom 3:1 by tím zo Žitného ostrova mohlo nakopnúť.

S úvodom sezóny môžu byť spokojní v Senici aj Ružomberku, keďže ešte neprehrali. Liptáci vyhrali so Sereďou (3:2), Seničania v derby s Trnavou 2:1. Vo vzájomnom dueli si body delili po bezgólovej remíze. V prvej polovici tabuľky je ešte aj Trenčín, ktorý má okrem prehry na Tehelnom poli na konte aj víťazstvo so Zlatými Moravcami.

Rovnaký počet bodov, no o gól horšie skóre majú Michalovce, ktoré síce vstúpili do súťaže cenným víťazstvom s Dunajskou Stredou, no následne nezvládli duel s Pohroním (0:2). Pohronie si tak napravilo chuť po prehre v prvom kole v Trnave (2:0). Jediným tímom, ktorý ešte neskóroval, ostávajú Zlaté Moravce, gól ešte neinkasovala obrana Žiliny.

sa, foto: facebook  • FL: Trnava opäť trojbodová

    Na čele slovenskej futbalovej Fortuna ligy sa po 10. kole nič nezmenilo. S 23 bodmi ju ved…
  • FL: Spartakovci úradujú

    Trnavský Spartak zaznamenal v 9. kole najvyššej slovenskej futbalovej súťaže cenný triumf …
  • Škrtelov víťazný návrat

    Bývalý kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Škrtel zaznamenal v drese trnavs…
Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Messi: Stratený v Paríži

Argentínsky futbalista Lionel Messi priznal, že dva mesiace po prestupe do Paríža St. Germ…