Domov TENIS „Zmiznutá“ tenistka by mala byť v poriadku

„Zmiznutá“ tenistka by mala byť v poriadku

Bývalá svetová jednotka vo štvorhre Číňanka Šuaj Pcheng sa niekoľko týždňov neukázala na verejnosti, čo vyvolalo v tenisovej verejnosti obavy o jej život a zdravie. Do pátrania po nej sa zapojila aj svetová tenisová asociácia (WTA) či Medzinárodný olympijský výbor (MOV).

Šuaj Pcheng začiatkom novembra obvinila vplyvného čínskeho politika a bývalého vicepremiéra Kao­‑li Čanga zo sexuálneho napadnutia a odvtedy o nej nik z tenisovej komunity nepočul.

Podozrenia a obavy o jej zdravie vyvrcholili dokonca výzvami medzinárodného spoločenstva. Šéf WTA Tour Steve Simon v tlačovom vyhlásení vyzval čínsku stranu, aby prípad vyšetrila a bývalú svetovú jednotku vo štvorhre neumlčovali.

Aféra sa podľa neho môže skončiť aj tak, že WTA odoberie Číne organizáciu turnajov v hodnote stoviek miliónov dolárov. Mlčanie čínskej vlády v reakcii na žiadosti o informácie o tenistke dokonca podnietili výzvy na bojkot budúcoročných zimných olympijských hier v Pekingu.

V nedeľu priniesli médiá správu, že s hľadanou tenistkou telefonoval prezident MOV Thomas Bach. Počas približne 30-minútového videohovoru boli prítomní aj šéfka komisie športovcov MOV Emma Terhová a čínsky člen MOV Li Ling­‑wej.

Športovkyňa vysvetlila, že je v bezpečí vo svojom dome v Pekingu a podľa jej slov by malo byť v tejto chvíli rešpektované jej súkromie, pričom plánuje aj naďalej venovať sa tenisu.

„Uľavilo sa mi, keď som videla, že Šuaj Pcheng je v poriadku. Bola to naša hlavná starosť. Vyzerala uvoľnene. Ponúkla som jej našu podporu a kontakt v každom okamihu,“ povedala po telefonáte Terhová.

red, TASR, foto: TASR/AP Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii TENIS
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

ITF v Trnave: Šramková s titulom v debli, Schmiedlovej neostali sily na finále

Trnava hostila minulý týždeň ženský tenisový turnaj na tvrdom povrchu ITF WTT W60, na ktor…