Domov HOKEJ 20-tka chce postúpiť zo skupiny

20-tka chce postúpiť zo skupiny

Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov Ivan Feneš zdôraznil, že na juniorské MS v Kanade berie najsilnejší možný tím. Dvadsiatka si dáva za cieľ minimálne postup zo základnej skupiny do štvrťfinále.

Od 9. do 20. augusta zabojujú slovenskí mladí hokejisti na svetovom šampionáte v Edmontone o čo najlepšie umiestnenie.

„Máme zmiešané pocity, pretože v tíme nastalo veľa zmien za posledné dva týždne. Na MS berieme to najsilnejšie, čo máme k dispozícii. Napriek tomu to nemení naše očakávania a chceme prísť s čo najlepším výsledkom,“ povedal Feneš pred odletom do Kanady.

Bez najväčších hviezd

Dvadsiatka sa na turnaji musí zaobísť bez Juraja Slafkovského, Šimona Nemca, Filipa Mešára, Samuela Kňažka, Martina Chromiaka a Marka Stachu.

Namiesto nich majú byť lídrami tímu Rayen Petrovický či Adam Sýkora. Prvá tohtoročná draftová voľba New Yorku Rangers sa chce predviesť aj pred zrakmi funkcionárov zo svojho tímu NHL.

„Prídu sa na mňa pozrieť, ako viem konkurovať hráčom, ktorí už hrajú v zámorí a možno sa dostanem aj do lepšej pozície pred kempom.

Na šampionáte pôjdeme od zápasu k zápasu, každé striedanie naplno a uvidíme, čo z toho bude. Samozrejme, budem pomáhať chalanom a verím, že urobíme úspech aj bez našich najväčších hviezd.

Minimálny cieľ bude štvrťfinále, ktoré chceme zvládnuť,“ nechal sa počuť Sýkora.

Tréner Feneš priblížil, aký hokej chcú predvádzať Slováci na šampionáte: „Chceme byť dominantní v korčuľovaní, neplánujeme hrať defenzívny hokej.

Lídrov vidím v bránke, kde máme vyrovnanú trojicu. Čo sa týka útoku, prvá trojica určite vzbudzuje rešpekt.“

Do svetového šampionátu vstúpili Slováci 9. augusta duelom proti Česku (4:5). Následne presne o polnoci z 11. na 12. augusta nastúpia proti Kanade, o 24 hodín neskôr, teda o polnoci z 12. na 13. augusta proti Lotyšsku, čo bude pravdepodobne kľúčový zápas.

Účinkovanie v základnej B­‑skupine zakončia 14. augusta o 20.00 SELČ proti Fínsku.

sam, TASR, foto: facebook Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Buček bude v kariére pokračovať v Třinci

Jeden z najlepších hráčov posledných rokov najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Samuel Bu…