Domov INÉ 5 mýtov o golfe, ktorým by ste nemali veriť

5 mýtov o golfe, ktorým by ste nemali veriť

Golfová sezóna sa už začala a ihriská sa pomaly zapĺňajú nadšencami, ktorí milujú nielen golf, ale aj prírodu, oddych a šport. Takmer každý, kto raz golf vyskúšal, vám povie, že neľutuje deň, kedy prvýkrát vkročil na golfové ihrisko.

Žiaľ, s golfom sa spájajú i mnohé mýty a nepravdy, ktoré tomuto nádhernému športu ubližujú. My sme sa ich rozhodli búrať.

1. Mýtus o tom, že golf je len pre snobov

Najväčším mýtom, aký kedy koloval o golfe, je nezmysel o tom, že je len pre snobov a finančne ho môže dovoliť len smotánka. Golf je v súčasnosti dostupný takmer pre každého – a to nielen finančne.

Členstvo vo vašom miestnom golfovom klube vás spravidla nevyjde viac ako 500 – 600 € ročne a spája sa s ním neobmedzený vstup na ihrisko.

Golfová sezóna trvá obvykle od začiatku apríla do konca októbra a v prípade priaznivého počasia aj dlhšie. Len pre porovnanie – za sezónny skipass v Nízkych Tatrách zaplatíte približne 400 €.

2. Mýtus o tom, že bez špeciálneho značkového oblečenia nemôžete ísť na ihrisko

Ak s golfom len začínate a nemáte v pláne stať sa najlepším golfistom na svete, úplne vám postačí základná golfová výbava (golfový bag s palicami, topánky, loptičky, rukavica, tíčka a základné oblečenie) , ktorá nestojí viac než približne 500 €.

Ak chcete drahé oblečenia a najnovšie top modely, voľba je len na vás, ale určite neplatí, že ak sa na ihrisku neukážete s najnovšími „vychytávkami“, tak sa stanete outsiderom.

Golf si vyžaduje primerané slušné oblečenie, čo však neznamená drahé a značkové. Vo vašom šatníku sa určite nájdu aj iné nohavice než rifle a polokošeľu má vo svojom šatníku tiež asi každý z nás.

3. Mýtus o tom, že golf je len pre mužov

Ako by len tento nezmysel mohol byť pravdou? Stačí sa rozhliadnuť okolo seba a zistíte, že na ihriskách môžete vidieť aj mnoho žien, ktoré sa golfu venujú.

A, veru, nie sú o nič horšie. Svojich mužských spoluhráčov prekonávajú nielen v presnosti, ale aj v elegancii svojej hry a šikovnosti.

4. Mýtus o tom, že golf nie je pre deti

Veľký omyl! Vďaka golfu deti nezískavajú len športové zručnosti, ale rozvíja sa aj ich osobnosť. Učia sa disciplíne, čestnosti, trpezlivosti či schopnosti koncentrovať sa na jednu vec. A práve posledné dve vlastnosti sú dnes veľkým problémom mnohých detí.

Samozrejme, je dôležité podať im golf správnou formou, no práve preto aj u nás na Slovensku existujú golfové tábory a na ihriskách nájdete trénerov, ktorí sa venujú práve práci s deťmi. Áno, golf je športom pre deti.

5. Mýtus o tom, že golf nie je šport

A sme pri poslednom mýte, s ktorým sa golfisti stretávajú najčastejšie. Golf nie je šport a nevyžaduje si žiadnu fyzickú aktivitu! Na štandardnom 18 jamkovom ihrisku nachodíte počas približne 4 hodín v často kopcovitom teréne asi 8 kilometrov.

Svoju 10 – 15 kilogramovú golfovú výbavu si nosíte na chrbte alebo ju tlačíte na golfovom vozíku. Po celý čas musíte dodržiavať tempo hry. K tomu urobíte množstvo švihov pri odpaľovaní loptičky.
Netreba zabúdať ani na to, že golf sa hrá na čas.

Každá jamka má svoj časový limit, takže ani zďaleka nejde o celodennú prechádzku po ihrisku. Odpaľovaním loptičky posilňujete svoje telo, intenzívne zapájate nielen ramená a ruky, ale aj sedacie či brušné svaly. Avšak, ako sa hovorí: „Lepšie je raz zažiť, ako sto ráz počuť“.

hrajgolf.sk

Tento článok je súčasťou najnovšieho vydania týždenníka ŠPORT žurnál č. 15, v ktorom nájdete aj veľa ďalších zaujímavých informácií. 

ŠPORT žurnál 15

Ak sa Vám týždenník ŠPORT žurnál páči a chcete nám pomôcť ho rozvíjať, objednajte si predplatné:

Predplatné ŠPORT žurnál

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii INÉ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Vlhová prelomila čakanie na triumf, vo Flachau sa jej darí

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dosiahla prvé víťazstvo v prebiehajúcej sezóne. V nočnom s…