Domov AUTO - MOTO 99. pole position pre Hamiltona, VC pre Verstappena

99. pole position pre Hamiltona, VC pre Verstappena

Holandský pilot F1 Max Verstappen na Red Bulle zvíťazil na Veľkej cene Emilie Romagna, druhom podujatí sezóny 2021. Na druhom mieste prišiel na okruhu v talianskej Imole do cieľa úradujúci majster sveta Brit Lewis Hamilton na Mercedese.

Hamilton vyhral sobotňajšiu kvalifikáciu a vybojoval už svoju 99. pole position v kariére. Max Verstappen štartoval až z tretej pozície, no vďaka skvelému štartu sa už krátko po štarte dostal pred svojho tímového kolegu Sergia Pereza a aj Hamiltona.

Na mokrej trati mali viacerí jazdci problémy a na čele sa rýchlo ustálilo poradie Verstappen – Hamilton – Leclerc. A to až do 31. kola, kedy Hamilton stratil kontrolu nad monopostom, vyšiel na štrk a zdĺhavý návrat na štart ho stál jedno kolo.

O pár sekúnd kolidovali vo vysokej rýchlosti Bottas a Russell, nabúrali do bariéry a v pretekoch skončili. Obaja si následne neodpustili uštipačné gestá a množstvo úlomkov z ich monopostov bol dôvod pre červenú vlajku znamenajúcu pozastavenie pretekov.

K reštartu pretekov došlo po 30 minútach. Hamilton štartoval z 9. miesta. Verstappen krátko pred reštartom vyšiel z trate, ale pokračoval. Hamilton sa postupne posúval k pódiovým priečkam.

Na čele jazdil s vyše 10-sekundovým náskokom Verstappen pred Norrisom a Leclercom. V 55. kole sa Brit dostal cez Leclerca a v 60. aj pred Norrisa na 2. miesto. Hamilton napokon získal aj bod navyše za najrýchlejšie kolo. Verstappen si v závere postrážil 11. víťazstvo v kariére a 44. pódiové umiestnenie.

Na čele celkového poradia sa aj vďaka bodu navyše za najrýchlejšie kolo udržal Hamilton (44 bodov) pred Verstappenom (43). Tretie preteky sezóny sú na programe v nedeľu 2. mája v Portugalsku.

max, TASR, foto: TASR/APNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii AUTO - MOTO
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

F1: Hamilton s Verstappenom sa v Monze odstavili

Austrálčan Daniel Ricciardo triumfoval na Veľkej cene Talianska, 14. pretekoch seriálu F1.…