Domov AUTO - MOTO Alonsa zrazilo auto

Alonsa zrazilo auto

Dvojnásobného svetového šampióna formuly 1 Fernanda Alonsa minulý štvrtok zrazilo auto. Španielsky jazdec F1 sa zaplietol do nehody vo švajčiarskom Lugane počas jeho tréningu na bicykli. Začiatok sezóny by pre neho nemal byť ohrozený.

Jazdec tímu Alpine (niek­dajší Renault) Fernando Alonso trénoval na bicykli v blízkosti svojho domu v Lugane. Jeho každodennú rutinu predčasne ukončil náraz auta. Pri nehode mal utrpieť silný úder do hlavy a mal zlomenú čeľusť, no bol pri vedomí a podľa vyjadrenia svojho tímu sa cítil dobre.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Sezóna F1 sa začne v Bahrajne

Po operačnom zákroku strávil tridsaťdeväťročný jazdec ešte dva dni v nemocnici. „Lekári objavili zlomeninu hornej čeľuste a vykonali úspešnú nápravu operačným spôsobom. Po pár dňoch oddychu by sa mal postupne zapojiť do tréningu. Očakávame, že bude pred začiatkom sezóny plne pripravený,“ zverejnil v piatok novinky po nehode Alonsov tím Alpine.

Svojim fanúšikom sa medzičasom prihovoril aj samotný jazdec: „Ďakujem za vašu podporu. Cítim sa dobre a už sa neviem dočkať, kedy budem môcť pokračovať v tréningu.“

Alonso získal majstrovské tituly v roku 2005 a 2006 s tímom Renault, ktorý sa pred novou sezónou premenoval na Alpine. Do seriálu F1 sa vrátil po dvoch rokoch. Prvé preteky novej sezóny sú na programe 28. marca v Bahrajne.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Z Hamiltona je rytier

sam, TASR, foto: FB    • F1: Hamilton opäť znížil stratu na Verstappena

    Brit Lewis Hamilton na Mercedese zvíťazil na Veľkej cene Kataru, 20. podujatí seriálu F1. …
  • Odštartovala nová sezóna F1

    S obhajcom majstrovského titulu Lewisom Hamiltonom, navrátilcom Fernandom Alonsom či so sy…
Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii AUTO - MOTO
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Dakar 2022: Svitko skončil na 12. mieste

Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko obsadil na 44. ročníku Rely Dakar konečné dva…