Domov INÉ Bojové športy Alvarez zjednotil všetky opasky

Alvarez zjednotil všetky opasky

Mexický profesionálny boxer Saul „Canelo“ Alvarez sa v sobotu v Las Vegas nezmazateľne zapísal do histórie. Je vôbec prvým šampiónom v histórii, ktorý zjednotil všetky tituly v superstrednej váhe. Tridsaťjedenročnému Mexičanovi sa to podarilo za menej ako 12 mesiacov.

Alvarez v dueli o titul majstra sveta v superstrednej hmotnostnej kategórii (do 76 kg) verzie IBF knokautoval Caleba Planta z USA a k trom zo štyroch najprestížnejších opaskov v tejto kategórii pridal aj posledný.

Dosiahol už 57. víťazstvo v profesionálnej kariére (39 KO), na konte má aj dve remízy a jedinú prehru utrpel v roku 2013 s Američanom Floydom Mayweatherom. V MGM Grand Hotel v Las Vegas nastali rozhodujúce okamihy v 11. kole.

Favorit poslal Planta dvakrát k zemi. Najprv ľavým hákom, potom aj pravým. Stal sa len šiestym boxerom v dejinách, ktorý držal naraz opasky všetkých štyroch organizácií.

„Nebolo ľahké dokázať niečo takéto. Spolu s mojím tímom som to dotiahol ďaleko. Triumf venujem špeciálne Mexiku,“ povedal víťaz. Dvadsaťdeväťročnému Plantovi uštedril prvú prehru v kariére (21-1).

„Súper mi to poriadne sťažil. Aj potom chcel pokračovať, ale povedal som mu, že nie je hanba skončiť. Ja už som bol na vrchole,“ citovala Alvareza agentúra AFP.

red, TASR, foto: facebook Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii Bojové športy
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Slovenskí zápasníci s medailami

Slovenskí zápasníci získali na MS v Belehrade tri cenné kovy. Tajmuraz Salkazanov obhájil …