Domov INÉ Bojové športy Andrej Csemez potvrdil medzi mužmi svoj talent

Andrej Csemez potvrdil medzi mužmi svoj talent

Boxer Andrej Csemez dosiahol na nedávnych majstrovstvách Európy v ukrajinskom Charkove najväčší úspech vo svojej kariére. V premiére medzi mužmi sa prebojoval až do štvrťfinále, kde po vyrovnanom boji nestačil na Maďara Harcsu. Postupom do štvrťfinále si však zabezpečil miestenku na majstrovstvá sveta, ktoré sa budú konať  koncom augusta v Hamburgu.

 Andrej Csemez si na úvod ME poradil s Andreasom Kokkinosom z Cypru 5:0 na body a rovnako presvedčivo zvládol aj osemfinálový súboj proti Vitalijovi Bandarenkovi z Bieloruska.

Hoci Zoltánovi Harcsovi podľahol na body 0:5, bol to vyrovnaný zápas.

Všetkých päť rozhodcov (tento duel hodnotili arbitri z Bieloruska, Kuby, Litvy, Kazachstanu a Škótska) sa priklonili na stranu favorizovaného 24-ročného rodáka z Budapešti Harcsu: dvaja arbitri v pomere 30:27, traja iba tesne 29:28. Možno zavážil fakt, že Harcsa je štvrťfinalista z OH a medailista z ME.

Spokojnosť Tomiho Kida

Na jeho adresu sa veľmi pochvalne vyjadril jeho tréner Tomi Kid. „Som veľmi spokojný. Andrej odboxoval veľmi kvalitne všetky tri zápasy. Potvrdil, že patrí medzi európsku špičku. Nebol ďaleko aj od bronzovej medaily.

Je prvý rok medzi mužmi, takže zbiera skúsenosti. Tento výsledok mu veľmi pomôže. Má to o niečo ťažšie, keďže sa posunul o váhovú kategóriu vyššie. Ja mu však verím, má veľmi dobrý prístup k tréningu a svojim povinnostiam.“

Chce uspieť aj na MS

„Bandi“ ako prezývajú Andreja začal boxovať v Galante od jedenástich rokov. V jeho výkonnostnom raste mu pomohol najmä Tomi Kid. Spolu s Viliamom Tankó vytvorili veľmi dobrú dvojicu. Obaja majú pred sebou skvelú budúcnosť.

„Som rád, že sa mi na ME darilo. Teraz sa môžem pokojne pripravovať na druhý vrchol sezóny. Aj na svetovom šampionáte by som chcel uspieť. Mojím dlhodobým cieľom je vybojovanie si účasti na olympijských hrách v Tokiu 2020,“ povedal Andrej Csemez.

Andrej Czemes

 narodený:  6. 5. 1998
 výška/váha:  186 cm, 75 kg
 klub:  KO BOX Club Galanta
 Najväčšie úspechy:  Tretie miesto na ME v Rusku 2016, 3. miesto na medzinárodnom turnaji v Litve 2015, dvojnásobný víťaz medzinárodného turnaja Jula Tormy 2015, 2016, 5-násobný majster Slovenska, 17-krát vyhlásený za najtechnickejšieho boxera, štvrťfinalista ME 2016 Charkov.

Juraj Volko, foto: SITA, archív AC

Tento článok je súčasťou týždenníka ŠPORT žurnál 23

ŠPORT žurnál 23Predplaťte sa ŠPORT žurnál a nevynechajte už ani jedno číslo. Všetko podstatné zo športu vám prináša ŠPORT žurnál!

Predplatné ŠPORT žurnál

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii Bojové športy
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Tyson Fury odchádza nezdolaný

Britský boxer Tyson Fury knokautoval v londýnskom Wembley v 6. kole krajana Dilliana Whyte…