Domov AUTO - MOTO ARC Bratislava na v Le Mans s dvoma Slovákmi

ARC Bratislava na v Le Mans s dvoma Slovákmi

Motoristický tím ARC Bratislava sa na automobilových pretekoch 24 hodín Le Mans predstaví prvýkrát v histórii s dvoma Slovákmi v posádke. Podujatie je na programe o necelé dva mesiace.

O dva týždne odštartuje slovenská stajňa v talianskej Monze v rámci šesťhodinových pretekov majstrovstiev sveta FIA WEC, všetko však smeruje najmä k vrcholu sezóny na francúzskom okruhu La Sarthe. Na štartovej listine 89. ročníka najvýznamnejších vytrvalostných pretekov v automobilovom športe budú prvýkrát v histórii dvaja slovenskí pretekári.

K Mirovi Konôpkovi, ktorý 21. a 22. augusta zaznamená už svoj piaty štart v Le Mans, sa tento rok pridá aj jeho syn Matej. Toho čaká na okruhu La Sarthe premiéra. Slovenskú dvojicu doplní skúsený Brit Oliver Webb, ktorý s tímom ARC Bratislava spolupracuje v rámci celej série WEC.

„V motoristickom svete je tvrdá konkurencia, to všetci vieme. O tom, kto sa dostane na štartovú listinu nerozhodujú len jazdecké schopnosti, ale aj rozpočet, ktorý dokáže pilot do tímu priniesť.

Je to tak aj v F1, naše vytrvalostné preteky nie sú výnimkou. Aj tento rok som sa snažil zohnať do auta ku mne a Oliverovi ďalšieho platiaceho jazdca, no vzhľadom na výkonnosť Ligieru v tejto sezóne to bolo veľmi zložité. Ak má u nás jazdiť niekto bez rozpočtu, tak to radšej dám šancu niekomu zo Slovenska.

Môj syn Maťo už dlhodobo ukazuje, že jazdecky vyzrel. Takto nejako by som aj chcel symbolicky odovzdať žezlo mladšej generácii,“ uviedol Miro Konôpka. 

red, TASR, foto: FB Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii AUTO - MOTO
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

F1: Verstappen zvíťazil na premiérovej VC Miami

Holanďan Max Verstappen z tímu Red Bull triumfoval na premiérovej Veľkej cene Miami, piaty…