Domov INÉ Barteková opäť členkou MOV

Barteková opäť členkou MOV

Slovenská strelkyňa a viceprezidentka Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) Danka Barteková je od soboty opäť členkou Medzinárodného olympijského výboru (MOV). Na návrh exekutívy ju členovia MOV medzi seba prijali počas sobotňajšieho 139. zasadnutia v Pekingu.

Zo 78 členov, ktorých hlasy boli pri voľbe Bartekovej platné, sa za prijatie vyslovilo 75. Definitívne sa Barteková stala členkou MOV po zložení slávnostného sľubu, ktorý predniesla držiac v ľavej ruke olympijskú vlajku v sobotu 19. februára o 16.24 pekinského času (9.24 SEČ).

Následne jej zablahoželal prezident MOV Thomas Bach a odovzdal jej olympijské kruhy ako symbol členstva v MOV.
Barteková sa do MOV vracia po šesťmesačnej prestávke. Do skončenia Hier XXXII. olympiády v Tokiu reprezentovala v MOV športovcov.

Na rozdiel od jej predošlého pôsobenia v MOV ju tentoraz exekutíva na základe podpory od SOŠV navrhla na individuálne členstvo spomedzi osobností svetového športu, teda bez väzby jej členstva na konkrétnu funkciu alebo úrad.

„Teším sa na prácu pre MOV. Čaká ma zaujímavé obdobie. O mojom presnom uplatnení a agende sa budeme rozprávať v najbližšom období aj s prezidentom MOV Thomasom Bachom.

Rada by som sa venovala problematike olympijských hier mládeže, ktoré boli pre mňa štartovacou čiarou do sveta športovej diplomacie. V roku 2010 som bola jedna z ambasádoriek OH mládeže v Singapure.

Chcela by som sa zaoberať aj otázkami medzinárodnej športovej diplomacie, keďže som sa jej venovala počas štúdia na vysokej škole.

Ponúkla som sa, že by som pokračovala aj v zastupovaní športovcov vo Svetovej antidopingovej agentúre WADA. Je to dosť náročná téma,“ povedala Barteková pre olympic.sk.

red, TASR, foto: FB Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii INÉ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Vlhová prelomila čakanie na triumf, vo Flachau sa jej darí

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dosiahla prvé víťazstvo v prebiehajúcej sezóne. V nočnom s…