Domov BASKETBAL Basketbalistami roka 2021 Bálintová a Brodziansky

Basketbalistami roka 2021 Bálintová a Brodziansky

Anketa Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA) Basketbalista roka má za rok 2021 rovnakých víťazov, ako tomu bolo aj v jej predošlej edícii. Štvrtý rok po sebe triumfovala medzi ženami Barbora Bálintová, medzi mužmi sa z tretieho triumfu v sérii radoval Vladimír Brodziansky. V oboch hlavných kategóriách dostalo hlasy po 27 mužov aj žien.

Ťažká sezóna Bálintovej

Dvadsaťsedemročná rozohrávačka Bálintová má za sebou turbulentnú sezónu, ktorú sprevádzali zranenia a tiež post­‑koronavírusové ťažkosti.

Z toho dôvodu nebola Bálintová k dispozícii reprezentačnému tímu na minuloročných majstrovstvách Európy, Slovensko na nich obsadilo 13. miesto.

Na klubovej scéne má za sebou prvú sezónu v českom ZVVZ USK Praha, podľa očakávania s ním získala ligový titul.

V Európskej lige (Eurolige) jej spolu s víťazkou kategórie Trénerka roka, Natáliou Hejkovou, tesne ušla medaila. Na Final Four v Istanbule obsadili konečnú 4. priečku.

„Po náročnom roku, aký som mala, hlavne po zdravotnej stránke, znamená toto ocenenie pre mňa veľa. To isté platí aj o rokoch predtým.

Je to ocenenie mojej tvrdej práce, ktorú som počas celej mojej kariéry robila. Vďačím ľuďom, že ešte naďalej sledujú moju kariéru.

Ako trénerka Hejková spomínala, máme nedokončené veci a chceli by sme to vytiahnuť vo Final Four ešte vyššie. Verím, že sa nám to podarí.

Z môjho uhľa pohľadu bude prvoradé, aby som bola zdravotne na 100 percent v poriadku. To bude najdôležitejšie a všetko pôjde jednoduchšie,“ povedala Bálintová.

Európska špička

Dvadsaťosemročný pivot Brodziansky uzavrel druhý rok v španielskom Joventute Badalona. Brodziansky potvrdil príslušnosť k európskej špičke, klubu dopomohol k zisku tretieho miesta v najvyššej súťaži a udržaniu miesta v Európskom pohári (Eurocupe).

V závere sezóny ho vyradilo z hry zranenie. V reprezentačnom drese sa výraznou mierou podieľal na tom, že sa Slovensko premiérovo predstavilo v „riadnej“ kvalifikácii na majstrovstvá sveta 2023.

V súčasnosti sa špekuluje o jeho prestupe do tureckého Basaksehiru Istanbul. „Chcel by som sa poďakovať všetkým ľuďom, ktorí za mňa hlasovali.

Poďakovanie patrí aj trénerom a spoluhráčom, bez ich pomoci by som dnes nebol tam, kde som,“ vyjadril sa Brodziansky v predpripravenej videodokrútke.

ano, TASR, foto: FIBA Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii BASKETBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Buček bude v kariére pokračovať v Třinci

Jeden z najlepších hráčov posledných rokov najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Samuel Bu…