Domov BASKETBAL Basketbalisti Lučenca získali Slovenský pohár

Basketbalisti Lučenca získali Slovenský pohár

Basketbalisti BKM Lučenec sa stali víťazom Interagros Slovenského pohára 2021/2022. Vo finálovom zápase v Leviciach zdolali Iskru Svit 98:66. K triumfu ich najvýraznejším spôsobom nasmeroval Kyle Castlin s 21 bodmi.

Final Four Slovenského pohára basketbalistov obstarali v Leviciach aktuálny líder Niké Slovenskej basketbalovej ligy Patrioti Levice, obhajca trofeje Spišskí rytieri, BKM Lučenec a BK Svit.

Obhajca bez šance

Spišskí rytieri sa s obhajobou trofeje museli rozlúčiť prakticky už v prvom polčase prvého semifinálového duelu, po ktorom prehrávali s Lučencom už o takmer 20 bodov 34:53. Napokon si odniesli 30-bodový debakel 72:102.

V druhom semifinále sa čakal hladký triumf domácich hráčov, ktorí sú navyše lídrami najvyššej slovenskej súťaže. Opak bol však pravdou. Ôsmy celok slovenskej extraligy BK Svit dokonale zaskočil favorita a víťazstvom 102:91 postúpil do finále.

Suverénny Lučenec

V ňom však mali jednoznačne navrch Lučenčania a už po prvej časti hry mali k dobru dvojciferný náskok (26:12). Svit v druhej časti zlepšil herný prejav, ale súper odpovedal kolektívnym výkonom a vysokou úspešnosťou streľby.

Lučenec viedol po 20 minútach čistého času 51:26. Nič sa nezmenilo ani po prestávke, Svit síce zabral v ofenzíve, ale rovnako sa darilo aj Lučencu. Vysoké vedenie súpera bolo príliš veľkým sús­tom pre „medveďov“, pred poslednou 10-minútovkou prehrávali 47:71. ň

Lučenčania si už bez výraznejších problémov uhájili dianie na palubovke, súperovi nedali ani na malý moment pomýšľať na úspech vo finále.

„Je to niečo špeciálne. Pre mňa, ako hlavného trénera, je to prvá veľká trofej v kariére. Teší ma tento úspech a som rád za hráčov, ktorí sú súčasťou šatne. Svit bojoval, ale moji hráči hrali kolektívne. Som hrdý na celkový výkon tohto tímu,“ pochválil svojich zverencov tréner Lučenca Daniel Sokolovský.

Pre „pelikánov“ je to vôbec prvý triumf na tomto podujatí, naposledy sa Lučenec radoval z pohára ešte v roku 2007, pod značkou E.S.O. Ocenenie najužitočnejšieho hráča získal Desure Buie z Lučenca.

ano, TASR, foto: facebookNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii BASKETBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Zomrel slovenský basketbalista storočia

Vo veku 67 rokov zomrel minulý piatok (14. 10. 2022) Stanislav Kropilák – slovenský basket…