Domov BASKETBAL Basketbalistky Piešťan získali prvý titul v histórii

Basketbalistky Piešťan získali prvý titul v histórii

Basketbalistky Piešťanských Čajok sa prvýkrát v histórii stali víťazkami Niké extraligy žien. Vo štvrtom finálovom zápase sezóny 2021/2022 zvíťazili na domácej palubovke nad MBK Ružomberok 63:44 a celú sériu vyhrali 3:1 na zápasy.

Dôležitý finálový mečbal si vybojovali Čajky sobotu predtým, keď v ružomberskej Koniarni vyhrali vyrovnaný tretí finálový duel 67:65.

Ako avizoval tím okolo trénera Petra Jankoviča, že posledný krok býva najťažší, prvé minúty štvrtého finálového duelu to potvrdzovali.

Na oboch stranách bola počiatočná nervozita, ale lepšie odštartoval štvrtý finálový zápas Ružomberok, piatimi bodmi v sérii sa ujal vedenia.

Neskôr sa Čajky odtrhli osembodovým úsekom, ale Ružomberok zostával v tesnom závese. Polčas tesne vyhrali domáce – 31:29. Po prestávke začali Čajky s veľkou energiou, najmä v defenzíve.

Dobrý štart sa odrazil aj do útoku, k Jamesovej sa pridala Andělová a Piešťany si postupne budovali prvý výraznejší trhák v zápase.

Domáce si držali celkom komfortné vedenie, pričom v posledných minútach sa už žiadna dráma nekonala a Piešťany mohli odštartovať majstrovské oslavy.

Len tretí majster slovenskej histórie

„Teším sa, super. Je to obrovská radosť. Celé to opadlo, nervozita bola obrovská, dá sa povedať, že od soboty večera. Veľmi sa z toho teším,“ nadchýňal sa tesne po víťazstve lodivod domácich Jankovič.

„Kvôli majstrovskému titulu som sem prišla a vracala som sa. Piešťany sú mojím druhým domovom. Som rada, že konečne mám zlato.

V prvom roku nás zastavil koronavírus, v druhom sme prehrali v piatom finálovom zápase. Teší ma, že sa to podarilo a ešte k tomu doma. Užívam si to,“ tešila sa kapitánka majsteriek Slovenska Matea Tadičová.

Piešťany sa stali historicky len 3. klubom, ktorý uspel v najvyššej súťaži v ére samostatnosti – 14 titulov má na konte Ružomberok a 15 Košice.

Zverenky Petra Jankoviča premenili 6. finálovú účasť (2015, 2016, 2017, 2019, 2021, 2022) premiérovo na titul a po trojročnom kraľovaní „Ruže“ ju vymenili na tróne slovenského ženského ligového basketbalu.

ano, TASR, foto: facebookNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii BASKETBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Zomrel slovenský basketbalista storočia

Vo veku 67 rokov zomrel minulý piatok (14. 10. 2022) Stanislav Kropilák – slovenský basket…