Domov FUTBAL Bayern považuje odlet do Kataru za podraz

Bayern považuje odlet do Kataru za podraz

Odchod futbalistov Bayernu Mníchov do dejiska MS klubov v katarskej Dauhe bol mimoriadne komplikovaný. Pôvodný odlet z Berlína hodinu pred polnocou sa posunul o viac ako 7 hodín a napokon museli Bavori absolvovať aj medzipristátie v Mníchove.

Nemecký gigant Bayern Mníchov v piatok odohral duel na pôde Herthy Berlín (1:0) a po zápase sa mal presunúť do Kataru. Lietadlo však nedostalo povolenie na odlet.

„Namiesto plánovaného odletu o 23.00 sa posunul čas pred siedmu ráno,“ citovala agentúra DPA stanovisko klubu. Rozhorčenie neskrýval šéf Bavorov.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: MS klubov bez Auckland City

„Bol to podraz zo strany zodpovedných miest. Ani nevedia, čo vlastne nášmu klubu spôsobili,“ povedal pre internetový portál sport1.de predseda predstavenstva Bayernu Karl­‑Heinz Rummenigge.

Do pol druhej čakali Bavori na dráhe neúspešne na povolenie a následne sa vrátili do terminálu. Noc strávili na letisku a do Dauhy odleteli s medzipristátím v Mníchove, kde sa menila posádka, až ráno.

Podľa pravidiel nočnej leteckej dopravy muselo lietadlo odštartovať z letiska najneskôr minútu pred polnocou. Na novom berlínskom letisku Williho Brandta, ktoré otvorili v októbri 2020, totiž zatiaľ nie sú povolené štarty v noci.

Bayern čakal na MS klubov FIFA prvý zápas už v pondelok, keď sa v semifinále stretol s egyptským tímom Al Ahly Káhira. Dvoma gólmi Lewandowskeho postúpil do finále, kde sa stretne s mexickým Tigres.

 red, TASR, foto: internet Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Istanbul môže prísť o finále LM

Konanie finále futbalovej Ligy majstrov 2020/21 v Istanbule je ohrozené. Anglicko totiž pr…