Domov INÉ Beňuš v SP vo vodnom slalome najlepší zo Slovákov

Beňuš v SP vo vodnom slalome najlepší zo Slovákov

Na záverečnom podujatí svetového pohára vo vodnom slalome v katalánskom La Seu d’Urgell sa zo slovenských reprezentantov do finále prebojoval len Matej Beňuš. V C1 napokon obsadil siedme miesto. Celkovo si však v SP z tejto disciplíny odnáša bronz.

Beňuš postúpil do finále zo 6. miesta a útočil aj na stupienky víťazov. O lepšie umiestnenie však prišiel na 15. bráne, ktorú zle prešiel a dostal 50-sekundovú penalizáciu.

„Očividne mi sadla trať, lebo som mal najrýchlejší čas vo finále a aj s dotykom brány by som vyhral. Bohužiaľ, ako celá sezóna, vždy sa mi vo finále niečo prihodilo, buď ťuk, alebo 50-ka, alebo nejaká chybička, alebo som bol tesne za medailou.

Taký je náš šport. Jazdí sa inak ako po minulé roky. Jazdí sa oveľa viac riskantnejšie,“ uviedol Beňuš pre canoe.sk. Celkovo skončil na treťom mieste v hodnotení Svetového pohára:

„Je to smiech cez slzy, pretože individuálne preteky mi nepovychádzali, ale, samozrejme, je to veľký úspech byť po pár rokoch tretí v celkovom hodnotení Svetového pohára,“ skonštatoval napokon. Víťazom celkového poradia sa stal Nicolas Gestin z Francúzska.

Ostatní bez finále

Ostatné slovenské lode sa v rovnakej disciplíne medzi finálovú desiatku neprebojovali. Markovi Mirgorodskému patrila v semifinále 20. priečka so stratou +10,43 s a jedným ťukom.

Medzi ženami sa medzi najlepšie nedostali Zuzana Paňková (skončila na 15. pozícii so šiestimi trestnými sekundami, od postupu ju delilo 1,54 s) ani Emanuela Luknárová (obsadila 18. miesto so štyrmi trestnými sekundami a odstupom 5,55 s od finále). Z titulu v C1 sa teší Tereza Fišerová z Česka.

Finálové zastúpenie Slovensko nemalo v K1. Martin Halčin obsadil v semifinále 38. miesto, na trať išiel ako prvý a jazda mu vôbec nevyšla. Okrem dvoch dvojsekundových penalizácii dostal aj jednu „päťdesiatku“.

Čech Jiří Prskavec postúpil z 3. miesta a zaistili si tak 3. titul vo Svetovom pohári v kariére. Bližšie k postupu bola Zuzana Paňková medzi ženami, ktorá v semifinále raz chybovala a napokon obsadila trináste miesto.

Na postup jej chýbalo 3,02 sekundy. Titul medzi ženami obhájila tretíkrát Austrálčanka Jessica Foxová.

Stanovská sa zlepšuje

Skvelý výsledok urobila v španielskom La Seu Soňa Stanovská, ktorá v extrémnom slalome dosiahla najlepšie kariérne umiestnenie, keď vo finále skončila šiesta.

sam, TASR, foto: facebookNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii INÉ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Vlhová prelomila čakanie na triumf, vo Flachau sa jej darí

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dosiahla prvé víťazstvo v prebiehajúcej sezóne. V nočnom s…