Domov INÉ Brady ukončil dôchodok

Brady ukončil dôchodok

Hráč amerického futbalu Tom Brady bude pokračovať v kariére v tíme NFL Tampa Bay Buccaneers. Absolvuje tak 23. sezónu v prestížnej americkej súťaži. Sedemnásobný šampión súťaže oznámil rozhodnutie ukončiť kariéru po vyvrcholení uplynulej sezóny, no po 40 dňoch zmenil názor.

Tom Brady, ktorý je všeobecne považovaný za najlepšieho rozohrávača v histórii ligy amerického futbalu NFL, oficiálne potvrdil ukončenie kariéry na prelome januára a februára.

Urobil tak po tom, čo sa jeho tímu nepodarilo obhájiť titul, keď Buccaneers nestačili v divíznom kole play off na Los Angeles Rams (27:30).

Štyridsaťštyriročný quarterback za 22 sezón nazbieral rekordných sedem víťazstiev v Super Bowle a maximá v počte prihrávok na touchdown (624) či nahádzaných yardov (84 250).

Päťkrát ho vyhlásili za najužitočnejšieho hráča SB, trikrát si vybojoval ocenenie MVP súťaže. Prvých šesť titulov získal vo farbách New England Patriots (2000-2019).

V roku 2020 jediný raz v profesionálnej kariére zmenil dres, keď zamieril do Tampy Bay. S Buccaneers hneď v prvom ročníku uspel v Super Bowle, vlani ich na domácom štadióne doviedol k triumfu nad Kansasom City.

Sedem titulov v Super Bowle nemá na konte žiadny iný hráč. „Prišiel čas venovať môj čas a moju energiu ďalším sféram života. Moji spoluhráči, tréneri, súperi a fanúšikovia si zaslúžia 100 % zo mňa.

Bude najlepšie, keď prenechám ihrisko novej generácii odhodlaných športovcov,“ uviedol vtedy Brady. Po 40 dňoch však zmenil názor. „Po dvoch mesiacoch som si uvedomil, že moje miesto je na ihrisku a nie na tribúne.

Príde čas, keď na ňu zasadnem, ale teraz to ešte nie je. Ďakujem za podporu mojej rodiny a spoluhráčom v tomto rozhodnutí,“ uviedol Brady.

sam, TASR, foto: FB Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii INÉ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Hokejbal MS: Muži prvýkrát bez medaile, ženy splnili cieľ

Slovenskí hokejbalisti po prvý raz v histórii nezískali na svetovom šampionáte medailu. Po…