Domov ATLETIKA Bratislavský maratón v roku 2020 nebude

Bratislavský maratón v roku 2020 nebude

Čoraz populárnejší Bratislavský maratón sa v roku 2020 neuskutoční ani v náhradnom termíne. Organizátorom vystavila stopku aktuálna situácia súvisiaca s pandémiou koronavírusu.

Pôvodne sa malo obľúbené bežecké podujatie konať v apríli, nový termín bol stanovený na 5. a 6. septembra. Ani vtedy však vinou koronavírusu nebude možné zorganizovať takéto podujatie, a tak sa jeho organizátori rozhodli ho v tomto roku definitívne zrušiť.

„Nebolo to jednoduché rozhodovanie, no situácia nás k tomu prinútila,“ povedal v pondelok na tlačovej konferencii riaditeľ podujatia Jozef Pukalovič.

Organizátori ČSOB Bratislava Marathon 2020 ponechali všetkým záujemcom šancu absolvovať svoju disciplínu aspoň virtuálne v termíne od 5. do 13. septembra, všetci si tiež môžu vybrať štartovací balíček.

Čo sa týka už zaplateného štartovného, na výber budú mať z troch možností – požiadať o vrátanie plnej sumy, presunúť štartovné na jeden z troch nasledujúcich ročníkov alebo ponechať organizátorom financie ako príspevok za ich prácu na príprave podujatia, ktoré sa napokon neuskutoční v klasickej forme.

Budú aspoň MSR v polmaratóne

V spolupráci so Slovenským atletickým zväzom (SAZ) plánujú organizátori pripraviť aspoň majstrovstvá Slovenska v polmaratóne v plánovanom termíne 6. septembra. Otázkou je, na akej trati ašpiranti na národný titul pobežia.

„Organizátori momentálne doťahujú posledné detaily šampionátu vrátane schvaľovanie trate a získavania potrebných povolení. S najväčšou pravdepodobnosťou sa pobeží na okruhu,“ informoval SAZ na svojom webe.red, SITA, foto: SITA

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii ATLETIKA
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Na MS v atletike sa predstavilo 5 Slovákov

Majstrovstvá sveta v atletike sa prvýkrát uskutočnili na pôde najúspešnejšej krajiny v his…