Domov BASKETBAL Bryanta uvedie do Siene Slávy Jordan

Bryanta uvedie do Siene Slávy Jordan

Legendu, bohužiaľ už nebohú, basketbalovej NBA Kobe Bryanta uvedú do Siene slávy 15. mája. Slávnostnú reč pri tejto príležitosti prednesie ďalšia veľká legenda a jeden z najlepších basketbalistov histórie nielen NBA, ale aj svetového basketbalu, Michael Jordan.

Ceremóniu, pri ktorej uvedú do basketbalovej Siene slávy deväť basketbalových legiend, pre pandémiu koronavírusu odložili o rok, konať sa bude 15. mája. Najväčšiu pozornosť ukrajuje Kobe Bryant, ktorému sa však tejto pocty dostane „in memoriam“.

Hráč, ktorý celú svoju kariéru spojil s klubom LA Lakers odišiel na druhý svet 26. januára minulého roka pri nehode vrtuľníka v Kalifornii. Spolu s ním zomrelo ďalších osem ľudí vrátane jeho 13-ročnej dcérky Gianny. Bryant sa v drese Los Angeles Lakers vypracoval na jedného z najlepších hráčov modernej éry v NBA.

Počas 20-ročnej kariéry Bryant v drese Lakers päťkrát vyhral NBA a s tímom USA sa tešil z olympijského zlata v Pekingu 2008 a Londýne 2012. Kariéru ukončil v roku 2016, no pri basketbale ostal až do svojej smrti, keď sa venoval výchove mladých talentov.

Michael Jordan už predniesol reč na smútočnom obrade legendárneho hráča Los Angeles Lakers. „Keď som ho stretol, chcel som byť jeho najlepším starším bratom,“ povedal vtedy podľa DPA Jordan, ktorého Bryant nahradil v pozícii jedného z najpopulárnejších a najúspešnejších hráčov NBA. Teraz sa mu dostalo pocty uviesť tohto skvelého bývalého hráča aj do Siene slávy.

ano, TASR, foto: TASR/AP Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii BASKETBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Grinerová pobudne v ruskom väzení ďalší mesiac

Elitná americká basketbalistka Brittney Grinerová v ruskom väzení pobudne minimálne ďalší …