Domov HOKEJ Buček bude v kariére pokračovať v Třinci

Buček bude v kariére pokračovať v Třinci

Jeden z najlepších hráčov posledných rokov najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Samuel Buček šokoval počas leta podpisom zmluvy s ruským Neftechimikom Nižnekamsk hrajúcim nadnárodnú KHL. Za tento krok si vyslúžil kritiku verejnosti. V Rusku sa však dlho nezdržal. Aktuálne už oblieka dres českého Třinca.

Buček obliekal v predchádzajúcom ročníku dres Nitry, pričom sa stal najproduktívnejším hráčom základnej časti i najužitočnejším hokejistom play off Tipos extraligy.

Skvelé štatistiky mu vyniesli zmluvu s účastníkom KHL. Nižnekamsk však nebol spokojný s jeho výkonmi v KHL a rozviazal s ním ročný kontrakt už po ôsmich stretnutiach základnej časti.

„Urobil som chybu a veril tomu, že dostanem dosť priestoru, aby som sa po zranení dostal späť do formy a bol užitočný. To sa nestalo,“ povedal k účinkovaniu v KHL Buček, ktorý uprednostnil v auguste pôsobenie v Rusku pred zámorským tímom Coachella Valley Firebirds, farmou klubu NHL Seattle Kraken.

Dvadsaťtriročný útočník sa po ukončení spolupráce s Neftechimikom dohodol na zmluve s tímom HC Oceláři Třinec z českej extraligy. „Je to obrovská výzva, v ktorej chcem a musím uspieť,“ povedal pre klubový web Buček.

Stal sa už ôsmym slovenským legionárom v Třinci. Dres „oceliarov“ obliekajú od začiatku sezóny jeho krajania Martin Marinčin, Marko Daňo, Vladimír Dravecký, Patrik Hrehorčák, Libor Hudáček, Tomáš Marcinko a Miloš Roman.

„Má veľký potenciál byť bodovým hráčom. Po dlhých rozhovoroch so Samuelom vieme, že je motivovaný a ochotný na sebe pracovať, podriadiť sa potrebám mužstva. To bolo rozhodujúce,“ povedal tréner Třinca Zdeněk Moták.

ano, TASR, foto: facebookNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Pánik posilou Lausanne: „Švajčiarsko bola moja prvá voľba“

Slovenský hokejista Richard Pánik sa zo zámorskej NHL sťahuje do najvyššej švajčiarskej sú…