Domov HOKEJ Buchtela prehral boj o život

Buchtela prehral boj o život

Veľmi rýchly a krutý priebeh mala ojedinelá choroba mladučkého českého hokejového talentu. Ondřej Buchtela len nedávno informoval, že mu diagnostikovali rakovinu srdca. Minulý týždeň tejto vzácnej chorobe podľahol.

Mladý český hokejista prehral boj s unikátnou rakovinou srdca. Koncom júna 2020 informoval Ondřej Buchtela o svojej krutej diagnóze.

„V dvadsiatich rokoch raka nečakáte, ale keď príde, nezostáva nič iné len bojovať. Nie je čas sa ľutovať, pýtať sa, prečo vlastne ja a nie ten druhý,“ napísal vtedy Buchtela na sociálnej sieti.

Ten boj bohužiaľ po mesiaci prehral. Sarkóm na srdcovom svale sa totiž rozšíril aj na jeho pľúca. Ešte len 20-ročný Buchtela bol odkázaný na kyslík, invalidný vozík a pomoc najbližších a napokon tejto netradičnej chorobe podľahol.

Chceli pomôcť

V ostatných týždňoch sa mnohí hokejisti najmä v Česku, ale aj z iných kútov sveta vrátane Slovenska, podieľali na zbierke financií, ktorá by 20-ročnému obrancovi z Ústí nad Labem pomohla s liečbou.Svojou troškou prispeli zo Slovákov napríklad Juraj Valach, Marek Hovorka či Libor Hudáček, ale aj ďalší. Na transparentnom účte sa za krátky čas podarilo vyzbierať 3,5 milióna českých korún, teda viac než 133-tisíc eur.

Na pomoc prišli aj športoví velikáni Jaromír Jágr, Dominik Hašek či Petr Čech.

Mladík bol kmeňovým hráčom Liberca, v minulosti odohral 27 extraligových duelov za Chomutov a v roku 2017 reprezentoval Česko na hokejových majstrovstvách sveta do 18 rokov.

Česť jeho pamiatke.

sam, SITA, foto: facebook

Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Tampa postúpila opäť do finále, Černák napodobnil Hossu

Hokejisti Tampy Bay so slovenským obrancom Erikom Černákom sa tretí rok za sebou prebojova…