Domov HOKEJ Čajkovič prišiel o MS pre tvrdý zákrok na spoluhráča

Čajkovič prišiel o MS pre tvrdý zákrok na spoluhráča

Maxim Čajkovič mal byť jedným z lídrov Slovákov na svetovom šampionáte do 20 rokov, no v modelovanom zápase reprezentantov počas nedávnej prípravy vo Zvolene zranil spoluhráča Samuela Krajča a z repre sa porúčal.

Vedenie slovenského reprezentačného tímu posúdilo tvrdý zákrok Čajkoviča na Krajča, ktorému spôsobil otras mozgu, ako porušenie športových a ľudských hodnôt a vylúčilo ho z reprezentácie.

„Realizačný tím sa uzniesol, že správanie Maxima Čajkoviča nekorešponduje s hodnotami reprezentácie. V prvom prípravnom zápase sa prezentoval viackrát neférovým a nešportovým správaním, ktoré vyvrcholilo tvrdými zákrokmi na spoluhráčov hrajúcich proti nemu.

Takéto správanie nebudeme tolerovať. Preto sme hráča vylúčili z prípravy,“ uvádza sa v stanovisku vedenia tímu na hockeyslovakia.sk.

Zlyhanie si uvedomuje

Devätnásťročný strelecky disponovaný útočník si uvedomuje svoje zlyhanie, ktoré ho stálo účasť na nadchádzajúcich majstrovstvách sveta do 20 rokov v kanadskom Edmontone.

„Je mi ľúto, čo sa stalo. Veľmi ma mrzí Samove zranenie aj to, že on a ani ja nepôjdeme na majstrovstvá sveta,“ uviedol Maxim Čajkovič vo vyhlásení, ktoré médiám poskytol manažér pre rozvoj hráčov Igor Bielčík.

„Som hráč, ktorý ide do každého zápasu a súboja s enormným nasadením a rovnako to bolo aj v tomto modelovanom zápase. Daný moment som si stokrát prehral v hlave a aj napriek tomu, že tam nebola žiadna snaha o nebezpečný zákrok, mal som možno ubrať, prípadne zvoliť iné riešenie.

Samovi som sa ospravedlnil a zároveň som mal možnosť môj pobyt v ‚bubline‘ a prípravu na MS prebrať aj s vedením SZĽH. Ospravedlnil som sa za moje správanie na ľade a myslím to úprimne,“ pokračoval hráč bratislavského tímu Capitals.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Mladíci odišli na MS do 20 rokov

Talentovaný útočník zdupľoval, ako ho mrzí zranenie spoluhráča aj fakt, že príde o vrchol reprezentačnej sezóny v Kanade. „Vyradenie z nominácie pred MS je pre mňa veľmi citlivá záležitosť a je to veľké ponaučenie do budúcnosti.

Chlapcom budem držať palce počas celých majstrovstiev sveta. Ďalej sa už k tejto udalosti nechcem verejne vyjadrovať,“ dodal Čajkovič vo vyhlásení.

ano, SITA, foto: internetNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Sekera ukončil kariéru

Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera ukončil vo veku 36 rokov aktívnu kariéru. Hoci ma…