Domov HOKEJ Chára odmietol účasť na All Star víkende

Chára odmietol účasť na All Star víkende

Slovenský hokejista Zdeno Chára sa nepredstaví v súťaži o najtvrdšiu strelu v rámci All Star víkendu zámorskej NHL v Las Vegas (4.- 5. februára). Vedenie profiligy pozvalo obrancu New Yorku Islanders, aby sa zapojil do súťaží zručností, ale najstarší muž profiligy pozvánku odmietol.

Od roku 2012 Cháru nenominovali na Zápas hviezd NHL a nemohol sa preto zúčastniť v súťažiach zručností. Najnovšia zmena pravidiel však umožňuje štartovať v súťažiach aj hráčom, ktorí nenastúpia na exhibíciu.

Vo Vegas sa takto predstaví mladý útočník Anaheimu Ducks Trevor Zegras. Pozvánku dostal aj slovenský obor. Ako uvádza Jeff Marek z webového portálu sportsnet.ca „vedenie NHL ho chcelo vidieť v súťaži o najtvrdšiu strelu.

Myslím si, že všetci by sme boli veľmi radi, keby Chára do Vegas prišiel a okrem súťaže splnil aj rolu ambasádora. Budúci člen Siene slávy však pozvanie slušne odmietol.“

Štyridsaťštyriročný Chára vyhral súťaž o najtvrdšiu strelu päť rokov za sebou (2007 – 2012). V roku 2010 sa pre ZOH vo Vancouveri All star exhibícia neuskutočnila.

Chára stále drží rekord NHL z roku 2012, keď ešte ako hráč Bostonu Bruins poslal puk do bránky rýchlosťou 108,8 míle za hodinu (175,1 km/h).

V zámorí ho o osem rokov neskôr počas All Star víkendu AHL 2020 prekonal český obranca Martin Frk (Ontario Reign – 109,2 mp/h – 175,5 km/h). Svetový rekord drží obranca Čeľabinsku Alexander Riazancev, ktorý v roku 2012 počas Zápasu hviezd KHL vypálil puk rýchlosťou 183,67 km/h.

Päť víťazstiev Cháru v súťaži o najtvrdšiu strelu je deleným druhým najlepším výkonom v histórii. Rekord drží Al MacInnis, ktorý v 90-tych rokoch triumfoval šesťkrát, rovnako päť víťazstiev má na konte Shea Weber.

red, TASR, foto: facebookNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii HOKEJ
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Buček bude v kariére pokračovať v Třinci

Jeden z najlepších hráčov posledných rokov najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Samuel Bu…