Domov INÉ Bojové športy Chochlíková získala zlato na Svetových hrách v neolympijských športoch

Chochlíková získala zlato na Svetových hrách v neolympijských športoch

O jediný zlatý medailový zápis pre Slovensko sa na Svetových hrách v neolympijských športoch v americkom Birminghame postarala Monika Chochlíková. Dvadsaťšesťročná Trenčanka triumfovala v thajskom boxe.

Majsterka sveta a dvojnásobná majsterka Európy v kickboxe a svetová i európska šampiónka v thajskom boxe radí triumf na Svetových hrách v Birminghame na piedestál medzi svojimi športovými úspechmi.

Najťažšou skúškou bol v Amerike podľa nej už štvrťfinálový zápas s domácou vicemajsterkou sveta. Súboj s ňou rozhodla až v závere posledného tretieho kola.

Semifinále s Rakúšankou bolo podstatne jednoduchšie, už v druhom kole ju rozhodcovia počítali, a tak bez väčších problémov postúpila do finále.

„Vo finále ma čakala aktuálna majsterka sveta v thajskom boxe i kickboxe Maročanka Meriem El Moubariková. I keď sme sa na niektorých turnajoch videli, nikdy sme sa nestretli v priamom zápase.

Finále nebolo až tak kondične náročné, bola to skôr technická bitka, kde sme si museli dávať pozor na každý krok, na každý. Napokon som sa radovala zo zlata,“ doplnila.

Šance aj v kickboxe

Chochlíková bola jedinou spomedzi účastníkov Svetových hier v Birminghame, ktorá súťažila v dvoch športoch – thajskom boxe i kick­boxe.

Medailové ambície mala aj v kickboxe, tam však podľa vlastných slov prehrala už v úvodnom kole po kontroverznom rozhodnutí rozhodcov.

„Už kvalifikovať sa na Svetové hry je veľmi ťažké. Mne sa to podarilo hneď v dvoch športoch. Uvažovali sme, ktorý si vyberieme.

Povedali sme si však, že kedy sa nám už podarí kvalifikovať sa na Svetové hry v dvoch rôznych športoch?! A tak sme sa rozhodli, že vyskúšame oba. Napokon z toho bola jedna zlatá medaila,“ uzavrela úspešná reprezentantka.

sam, TASR, foto: facebook Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii Bojové športy
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Vlhová prelomila čakanie na triumf, vo Flachau sa jej darí

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dosiahla prvé víťazstvo v prebiehajúcej sezóne. V nočnom s…