Domov BASKETBAL Chris Paul sa zapísal do histórie NBA

Chris Paul sa zapísal do histórie NBA

Najlepšia basketbalová súťaž na svete ešte len minulý týždeň začala písať svoju 75. kapitolu a už boli diváci svedkom viacerých famóznych zápisov. O jeden historický sa postaral jeden z najlepších rozohrávačov ligy Chris Paul.

Rozohrávač Phoenixu Suns prispel k cennému víťazstvu na palubovke Los Angeles Lakers 115:106 celkovo 23 bodmi a 14 asistenciami.

Tejto noci však pokoril významný míľnik, keď prekonal hranicu 20 tisíc nastrieľaných bodov v kariére NBA. 36-ročný veterán sa stal sa vôbec prvým hráčom v dejinách súťaže, ktorý nazbieral 20-tisíc bodov a 10-tisíc asistencií.

Bitka na lavičke LA

Viac ako o famóznom zápise Chrisa Paula sa po zápase diskutovalo o potýčke na striedačke domácich Lakers. Tam výmena názorov medzi hviezdnymi Anthonym Davisom a Dwightom Howardom prerástla až do strkanice, ktorú museli ukončiť až spoluhráči. Obaja aktéri si podľa svojich slov incident vysvetlili.

„Mali sme nezhody o niečom čo sa udialo na palubovke. Obaja chceme víťaziť a nechceli sme prehrať tento zápas. Obaja sme vášniví a trochu sme uleteli. Sme však dospelí a takéto veci sa stávajú. Už sme si to vysvetlili.

Nie je medzi nami nič zlé. Je to môj brat, môj spoluhráč. Vždy budem za neho bojovať a urobím čokoľvek, aby som pomohol tímu. On povedal niečo podobné. Takže je to už v poriadku,“ nechal sa po zápase počuť Dwight Howard.

Nervozita na lavičke LA bola pochopiteľná, veď po tomto zápase, mali Lakers, ako jeden z najväčších adeptov na titul, na konte už sedem prehier v rade (vrátane prípravy).

ano, foto: TASR/AP Načítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora SZ
Načítať viac v kategórii BASKETBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

Zomrel slovenský basketbalista storočia

Vo veku 67 rokov zomrel minulý piatok (14. 10. 2022) Stanislav Kropilák – slovenský basket…