Domov FUTBAL Čistky v Pohroní. Nepokračuje Pellegrini ani Abrahám

Čistky v Pohroní. Nepokračuje Pellegrini ani Abrahám

Futbalový tím FK Pohronie po prehre so Slovanom Bratislava (1:2) v deviatom kole najvyššej slovenskej futbalovej súťaži zostal na dne tabuľky Fortuna ligy. V kádri tímu, ktorý doteraz vyhral v sezóne len jeden zápas, sa udiali zaujímavé zmeny.

Už pred nedeľňajším zápasom proti Slovanu klub informoval o tom, že súčasťou tímu už nie sú stredopoliar a zároveň kapitán Lukáš Pellegrini, ofenzívny univerzál Patrik Abrahám a tiež obranca Ryan Lindsay.

„Pellegrini odchádza na hosťovanie do klubu FK Sitno Banská Štiavnica. Chceme, aby po ukončení hráčskeho kontraktu zostal pracovať v štruktúrach klubu FK Pohronie.

Obe strany prejavili záujem o novú formu spolupráce od roku 2021. Preto sa s Lukášom nelúčime, ale čoskoro ho privítame v novej funkcii,“ ozrejmili kluboví predstavitelia odchod dlhoročného kapitána do nižšej súťaže.

Čo sa týka Abraháma a Lindsaya, funkcionári podali na sociálnej sieti toto vysvetlenie: „Patrik Abrahám bol preradený do farmárskeho tímu MFK Nová Baňa z dôvodu poklesu výkonnosti a nešportového správania. Obranca Ryan Lindsay sa vrátil do Kanady, keďže sa nedokázal presadiť v našom A-tíme.“

Nespokojnosť fanúšikov

Fanúšikovia FK Pohronie združení v skupine Ultras Žiar nad Hronom vydali prostredníctvom facebooku vyhlásenie, v ktorom nesúhlasia s uvedenými krokmi vedenia klubu a odchodom dvoch skúsených hráčov.

„Sme presvedčení, že Lukáš Pellegrini, náš kapitán, ktorý celkovo v Žiari nad Hronom (a Dolnej Ždani) strávil 7 rokov, či pod hlavičkou FK Žiar alebo Pohronia, si zaslúžil omnoho väčší rešpekt.

Na jeho oddanosť klubu aj jeho fanúšikom žiarsky fanúšik nemôže zabudnúť. Navyše, bolo to pod jeho vedením, čo náš klub dosiahol svoj najväčší úspech – postup do Fortuna ligy.

Nemenší rešpekt si zaslúži aj Patrik Abrahám, ktorý významne dopomohol k našej záchrane v najvyššej súťaži, aj cez vážne zdravotné problémy v zime.

Aj napriek údajnej klesajúcej výkonnosti sme presvedčení, že obaja hráči majú miesto v našom prvom tímu, v ktorom boli zdrojmi skúseností, ktoré naďalej mohli posúvať mladým hráčom v našom tíme.

Navyše, náš klub, žiaľ, nedisponuje tak širokým kádrom, a podľa zverejnených informácií ani zdrojmi, aby sme si mohli dovoliť vypoklonkovať takéto futbalové osobnosti nášho regiónu.

Sme sklamaní, že ide o ďalšie významné mená z futbalu v našom regióne, ktorým klub nedokázal vytvoriť vhodné podmienky na realizáciu a napredovanie. Tretia a piata liga nereflektujú ich schopnosti.“

red, SITA, foto: facebookNačítať viac podobných článkov
Načítať viac od autora Admin
Načítať viac v kategórii FUTBAL
Komentáre sú uzavreté

Pozri tiež

FIFA chce MS každé 2 roky, UEFA hrozí bojkotom

Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianni Infantino sľúbil, že FIFA vydá …